Jak wprowadzić do swoich lekcji historię kobiet?  Dowiedzą się tego Państwo kolejnym webinarze III edycji  programu Szkoła z innowacją pedagogiczną Polskiego Towarzystwa Dysleksji. W czasie spotkania uzupełnią Państwo wiedzę o konkretnych postaciach kobiecych i mechanizmach, które doprowadziły do wygumkowania ich z głównej narracji.

baner webinary

O bohaterkach kobiecych i ich braku w nauczaniu 

W środę 6 marca o godz. 18.00 na platformie Mobilna szkoła odbędzie się webinar: „Dlaczego wszyscy potrzebujemy herstorii” Wydarzenie skierowane jest do wszystkich nauczycieli, terapeutów, wychowawców, psychologów i pedagogów szkolnych.  Poprowadzi je Agnieszka Jankowiak-Maik – autorka książki „Historia, której nie było”, wiceprezeska Fundacji Muzeum Historii Kobiet, nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie oraz aktywistka edukacyjna, znana w sieci jako Babka od histy.

Prowadząca przedstawi przykładowe wyjątkowe bohaterki. Dowiedzą się Państwo także, jak niedostatek kobiet w nauczaniu historii wpływa na rozwój dzieci. Poznają metody i środki dydaktyczne, które pomogą Państwu w prosty sposób wprowadzić kobiecą perspektywę w szkole.

Korzyści z udziału w webinarze:

  • wprowadzenie na lekcjach herstorię;
  • opracowanie cyklu lekcji o 10 istotnych bohaterkach w historii Polski i świata;
  • zastosowanie  metod ułatwiających włączenie herstorii do edukacji;
  • wykorzystanie na lekcjach pojęcia „zjawisko Matyldy” i „efekt haremu” w kontekście nieobecności kobiet w narracji;
  • zrealizowanie projektów herstorycznych w klasie i szkole.

 
Porozumienie i możliwości cyfrowo-analogowe w edukacji  

Tegoroczna edycja programu Szkoła z innowacją pedagogiczną PTD koncentruje się na wsparciu nauczycieli realizujących pomoc psychologiczno-pedagogiczną, zwłaszcza na ich dobrostanie. Uczestnicy projektu dowiedzą się również, jak zrozumieć współczesne,zanurzone w technologiach pokolenie uczniów, a także jak pracować z tymi spośród nich, którzy dodatkowo wymagają pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w szczególności z uczniami z dysleksją. Uczestnicy programu poznają też sprawdzone rozwiązania na wykorzystanie w edukacji możliwości cyfrowo-analogowych.

W tym roku szkolnym hasło przewodnie programu to: „W poszukiwaniu wzajemnego porozumienia i możliwości w cyfrowo-analogowej edukacji. Uczymy się razem”.

Wstępny harmonogram III edycji Szkoły z innowacją pedagogiczną PTD

Wszystkie webinary III edycji Szkoły z innowacją pedagogiczną Polskiego Towarzystwa Dysleksji odbywają się na platformie Mobilna szkoła. Aby nie przegapić żadnego z nich, zachęcamy Państwa do śledzenia naszych aktualności. Nagrania ze spotkań, które już się odbyły, znajdą Państwo na platformie. 
 

 Data

 Prowadzący/Prowadząca

Temat webinaru

30.11

Marta Młyńska

Jak budować odporność psychiczną w świecie BANI?

Nagranie już dostępne!

12.12

Przemek Staroń

Chcę, mogę, zrobię! O budowaniu pewności siebie i sprawstwa

Nagranie już dostępne!

22.01

Olga Woj

Strategie skutecznego nauczania – jak uczyć w grupie, w której każdy uczy się inaczej

Nagranie już dostępne!

12.02.

Klaudyna Maculewicz

Tworzenie GRUP MOCY  w szkole – czyli budowanie sieci wsparcia uczniów

Nagranie już dostępne!

6.03.

Agnieszka Jankowiak-Maik

Wszyscy potrzebujemy herstorii

Zapisz się na webinar

kwiecień

Violetta Piasecka

Dyskalkulia a dysleksja w matematyce

Szczegóły wkrótce