zloty puchar
Nie kończy się pasmo sukcesów uczniów reprezentujących Polskę w konkursach międzynarodowych.

Matematycy z Batorego najlepsi na świecie

Licealiści z II Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie w zajęli pierwsze miejsce w finale prestiżowego konkursu International Mathematical Modeling Challenge 2019. Zespół reprezentujący Polskę: Jakub Śliż, Adam Harrison, Maksymilian Wolski i Krzysztof Ołdakowski okazał się  najlepszy na świecie w modelowaniu matematycznym – zdeklasował rywali z 33 krajów. Laureatami IM2C zostali także uczniowie z Nowej Zelandii, Australii, Holandii i Chin.

Czwarta na świecie drużyna geografów

To kolejny sukces młodych polskich geografów. Z kolekcją medali uczniowie wrócili z Bałtyckiej Olimpiady Geograficznej, o czym pisaliśmy tutaj. Tym samym zakwalifikowali się na Międzynarodową Olimpiadę w Hongkongu. Tam, podczas finału, w klasyfikacji drużynowej, rywalizując z 43 krajami, zajęli czwarte miejsce. Indywidualne medale zdobyli: Maciej Fiedoruk, Maciej Dercz i Wojciech Pawłowski, a brąz otrzymał Szymon Mol. Zawody w Hongkongu składały się z 3 części – testu pisemnego, całodziennej części terenowej oraz quizu multimedialnego.

Szczegółowe informacje o mistrzostwach w modelowaniu matematycznym znajdują się TUTAJ.