Nagrania z przeprowadzonych dotychczas webinarów w ramach cyklu Nauczyciel w czasie pandemii są już dostępne na naszym kanale na YouTubie. Zachęcamy wszystkich nauczycieli do oglądania filmów,
a w szczególności te osoby, którym nie udało się wziąć udziału w webinarach na żywo. Znajdą tam Państwo wiele cennych informacji – inspiracji od Pana Belfra oraz Przemka Staronia. 

 

Nauczyciel w czasie pandemii

nagrania z webinarow baner

 
Rok 2020 naznaczony był doświadczeniem pandemii oraz edukacji zdalnej. Podczas spotkań w ramach cyklu Nauczyciel w czasie pandemii nasi Goście omawiają sprawy, z którymi nauczyciele muszą mierzyć się każdego dnia w związku ze zdalną edukacją. Odpowiadają między innymi na pytania: „Czego nauczył nas ten rok?” oraz „Co dobrego możemy wyciągnąć z edukacji zdalnej?”.

Przeprowadzone dotychczas webinary dotyczyły między innymi podstaw korzystania z Microsoft Teams. W spotkaniach uczestniczyły setki nauczycieli. Wydarzenia te pokazały, jak ogromne jest zapotrzebowanie na treści, które pomagają w opanowaniu efektywnych narzędzi i metod prowadzenia e-lekcji. Spotkania dotyczyły także tego, jak zadbać o poprawę samopoczucia uczniów. Psychologowie dziecięcy podkreślają, że w czasie nauczania zdalnego najważniejsze nie są oceny czy realizacja wszystkich treści z podstawy programowej, a przede wszystkim wsparcie ucznia, towarzyszenie mu w tym trudnym czasie i zadbanie o jego dobrostan. Dla dzieci i młodzieży szkoła jest miejscem, w którym nawiązują najwięcej relacji i realizują wiele potrzeb. Dlatego teraz należy szczególnie zatroszczyć się o ich samopoczucie i równowagę psychiczną oraz dać im poczucie, że nie są sami i mają na kogo liczyć.

Celem cyklu Nauczyciel w czasie pandemii jest zbieranie i porządkowanie informacji dotyczących organizacji nauczania zdalnego oraz opieki nad uczniami również w zakresie ich dobrego samopoczucia. Udostępniliśmy dla Państwa nagrania z webinarów prowadzonych przez dobrze znanych fanów edukacji – Pana Belfra – Nauczyciela z internetów oraz Przemka Staronia. Udowadniają oni, że edukacja jest fascynująca
i magiczna oraz że w każdej sytuacji należy znaleźć światełko w tunelu.

Nagrania z webinarów są dostępne na naszym kanale na YouTubie >>TUTAJ.

 
Inspiracje i informacje ze świata edukacji! 

W czasie gdy większość aktywności przeniosła się do sieci, wyszukiwanie wartościowych i merytorycznych informacji jest coraz trudniejsze.
W ramach grupy Mobilne lekcje – czyli uczymy mobilnie i tradycyjnie zbieramy wspólnie z Państwem ważne, aktualne i wartościowe treści
ze świata edukacji.

Bieżące informacje o kolejnych wydarzeniach z cyklu Nauczyciel w czasie pandemii znajdą Państwo na naszej facebookowej grupie. O tym, dlaczego warto dołączyć do naszej społeczności, przeczytają Państwo >>TUTAJ.