Wszystkie tomy podręczników do szkół ponadpodstawowych, a wraz z nimi scenariusze i gotowe prezentacje multimedialne do każdego tematu lekcji! Sprawdź propozycje uzupełnienia podręcznika o dodatkowe, ciekawe dla uczniów materiały gotowe do wyświetlania z komputera z Multiteki lub ze smartfona z aplikacji Operon 45. 

 

Już teraz każdy nauczyciel może zapoznać się z podręcznikami do wszystkich przedmiotów do klasy pierwszej i drugiej oraz nowymi podręcznikami do klasy trzeciej. Podręczniki są dostępne w bezpłatnej aplikacji Operon 45 – wystarczy KLIKNĄĆ i pobrać ją z Google Play na swój telefon. Więcej informacji o aplikacji znajdą Państwo na stronie TUTAJ.

Podręczniki zostały uzupełnione o scenariusze i gotowe prezentacje multimedialne do poprowadzenia całej lekcji. Prezentacje te są dostępne w:

  • aplikacji Operon 45 i gotowe do wyświetlania uczniom na dużym ekranie ze smartfona – już niebawem po powrocie do szkół;
  • Multitece, gdzie każdego dnia dołączamy kolejne materiały, z których mogą Państwo korzystać również teraz – podczas edukacji zdalnej – i wyświetlać ciekawe dla uczniów materiały z komputera.

 

Na temat prezentacji więcej pisaliśmy TUTAJ.

deklaracjje operon

 
GOTOWE ROZWIĄZANIA NA KAŻDĄ LEKCJĘ dla nauczycieli, którzy uczą z podręczników Operonu

Dla każdego nauczyciela, który uczy z podręczników Wydawnictwa Operon, przygotowaliśmy:

 

Podręczniki do liceum i technikum oraz szkoły branżowej 

podreczniki lo

Podręczniki dla uczniów liceum i technikum

Podręczniki są przygotowane tak, by wspierać pracę na lekcji oraz przygotowanie uczniów do matury. Do rozwiązywania zadań typu maturalnego uczeń przygotowuje się przez rozwiązanie zadań krok po kroku, zapoznawanie się z przedstawionymi tekstami źródłowymi, cytatami, eksperymentami i obserwacjami. Ciekawa forma graficzna i przystępny schemat prezentacji tematów ułatwiają uczniom odnajdywanie i zapamiętywanie informacji. Więcej informacji na temat podręczników do liceum i technikum znajdą Państwo na stronieTUTAJ.

 

podreczniki br

Podręczniki dla uczniów szkoły branżowej I stopnia – zgodne z nową podstawą programową.

Komplet podręczników z zakresu kształcenia ogólnego przygotowano specjalnie dla uczniów i nauczycieli szkół branżowych. Sposób prezentacji tematów sprzyja efektywnej pracy na lekcji oraz praktycznemu zrozumieniu omawianych tematów. Dzięki proponowanym tekstom źródłowym czy przykładowym zadaniom rozwiązanym krok po kroku uczniowie lepiej rozumieją zagadnienia omawiane na lekcji. Więcej informacji dotyczących podręczników do szkoły branżowej I stopnia znajdą Państwo na stronie TUTAJ.

 

baner webinary

Platforma Mobilna szkoła – już wkrótce nowa platforma dla nauczycieli 

Mobilna szkoła to programy dla nauczycieli. Każdy program to zestaw aktywności, takich jak: webinary i kursy, dzięki którym nauczyciel poznaje pomysły i gotowe rozwiązania do zastosowania na swoich lekcjach. Autorzy programów, prowadząc webinary i kursy oraz udostępniając ciekawe materiały multimedialne, dzielą się swoim warsztatem pracy oraz gotowymi rozwiązaniami do wykorzystania na lekcjach przedmiotowych i wychowawczych. Mobilna szkoła to także wiedza i sprawdzone sposoby, które wspierają nauczycieli w budowaniu kompetencji emocjonalno-społecznych, umiejętności zwinnego zarządzania swoim czasem, klasą i szkołą. Zachęcamy do śledzenia informacji na stronie Mobilnej szkoły.  

Nagrania z webinarów, które dotychczas odbyły się w ramach programów Mobilnej szkoły, znajdą Państwo na kanale YouTube Wydawnictwa Operon, na playliście Mobilna szkoła >>TUTAJ.

 
Zachęcamy do wyboru podręczników Wydawnictwa Operon i składania deklaracji. Za pośrednictwem deklaracji potwierdzają Państwo wybór podręczników Operonu i otrzymują dostęp do wielu materiałów dodatkowych.

Aby złożyć deklaracje elektroniczną, wystarczy kliknąć TUTAJ.

 
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Centrum Obsługi Klienta pod numerem:

58 679 00 00 lub przez e-mail: info@operon.pl.