Raport „Seksualność Polaków 2011” przynosi wstrząsające informacje o przemianach w obyczajowości seksualnej młodzieży.
 
Przeniesienie kontaktów z innymi ludźmi do świata wirtualnego, wpływ mediów, liberalizacja norm obyczajowych, presja środowiska rówieśniczego, swoista moda – oto główne powody znaczących przemian w obyczajowości seksualnej młodzieży – tłumaczy autor raportu profesor Zbigniew Izdebski.
Nie chodzi jedynie o stopniowe obniżanie granicy wiekowej rozpoczynania kontaktów seksualnych. Pierwszym zaskakującym wnioskiem z badania jest to, że kontakty seksualne w grupie 15–17 lat szybciej rozpoczynają dziewczyny – 28% z nich zadeklarowało, że odbyło stosunek, wśród chłopców – 22%.
Najbardziej szokująco wygląda jednak inny wynik: że to właśnie wśród młodzieży w wieku 15–17 lat najpopularniejsze są płatne usługi seksualne.
Jak pokazały wyniki badań, 20% osób w wieku 15–17 odpowiedziało twierdząco na pytanie „Czy kiedykolwiek korzystał/a Pan/Pani z usług agencji towarzyskiej lub innych osób świadczących usługi seksualne za wynagrodzenie (pieniądze, mieszkanie, towary)?”. W grupie wiekowej 18–24 odpowiedź tę wskazało 16% respondentów. Dla całej badanej grupy (15–49 lat) było to 14%.
– Przytoczone wyniki badań są według mnie wskaźnikiem znaczących przemian w obyczajowości seksualnej młodzieży. W poprzednich edycjach badań taka tendencja nie występowała. Młodzi chłopcy, w skali dotąd niespotykanej, korzystają z usług agencji towarzyskich – podaje prof. Izdebski.
Profesor Izdebski tłumaczy, że doświadczamy obecnie zjawiska seksualizacji młodzieży.  Dziewczyny są coraz częściej aktywną stroną kontaktów intymnych, a swoim strojem zachowaniem, makijażem emanują seksualnością i starają się wyglądać na starsze niż są w rzeczywistości. Spotykają się również ze starszymi partnerami, którzy mogą oczekiwać kontaktów intymnych.
Badanie „Seksualność Polaków 2011” przeprowadzone były przez TNS OBOP w 2011 roku na grupie w wieku 15–59 lat, w ramach Ogólnopolskiego Programu Zdrowia Seksualnego.