Dyskusyjne Kluby Edukacyjne są już obecne w całej Polsce. Mapa naszego kraju zazieleniła się – i nie chodzi tu o wiosnę... DKE działają już w 369 powiatach – tylko w 8 wciąż brakuje odważnych nauczycieli chcących łamać schematy. Aż w 69 powiatach mamy od 10 do 72 nauczycieli, którzy założyli DKE. Najliczniejszą reprezentację ma Warszawa – 72 nauczycieli, a zaraz potem są Gdańsk, Bydgoszcz, Gdynia i Kraków. Tylu zaangażowanych nauczycieli spowodowało, że aż 43 tys. uczniów chce czytać i rozmawiać o przeczytanych książkach w DKE. 

Dlaczego udział w kampanii jest tak ważny?

Kampania Ja czytam! uzyskała patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej.  Jej celem jest rozwijanie kompetencji czytania, co MEN uznało za kluczowe zadanie szkoły na każdym poziomie edukacji. Kompetencja czytania jest warunkiem pomyślnego zdania egzaminów szkolnych i osiągania sukcesów w życiu zawodowym. Kampania Ja czytam! ma wspierać nauczycieli w realizacji tego ważnego zadania przez organizację w szkołach Dyskusyjnych Klubów Edukacyjnych (forma zalecana przez MEN). 

Kto uczestniczy w kampanii?

Do kampanii przyłączyły się już tysiące nauczycieli z każdego poziomu edukacji i niemal wszystkich powiatów w Polsce. 

Jak przystąpić? 

Udział w kampanii jest bezpłatny. Szkoły otrzymują komplet materiałów niezbędnych do wdrożenia Ja czytam! Wystarczy się zarejestrować i postępować zgodnie z instrukcją.

Więcej o kampanii 

Ja czytam! to kampania społeczna przygotowana z ogromnym rozmachem. Towarzyszą jej największe media: TVP1, radiowa Trójka. Patronem medialnym kampanii jest  Magazyn dla nauczycieli z pasją „Nauczyciel-Uczeń”. Również Instytut Książki – narodowa instytucja kultury, powołana przez Ministra Kultury do popularyzacji książek i czytelnictwa w kraju – objął kampanię swoim patronatem.

Udział w kampanii jest też szansą dla nauczycieli na zdobycie nowych kompetencji, m.in. moderatora dyskusji i trenera czytelnictwa, a także na kontakt z wybitnymi twórcami współczesnej literatury dziecięcej i młodzieżowej oraz na rozwój i wzrost poziomu satysfakcji z pracy.  

Udział w kampanii jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymują gotowe materiały, np.:  fragmenty książek współczesnych autorów, filmy edukacyjne, podręcznikowy zestaw inspiracji, wywiady wideo z autorami i wiele innych.

Wspólnie dążmy do tego, by Dyskusyjne Kluby Edukacyjne wpisały się na stałe w szkolną rzeczywistość. Na pewno będzie to z pożytkiem dla wszystkich.

Kampania Ja czytam! uzyskała patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej.  Jej celem jest rozwijanie kompetencji czytania, co MEN uznało za kluczowe zadanie szkoły na każdym poziomie edukacji. Kompetencja czytania jest warunkiem pomyślnego zdania egzaminów szkolnych i osiągania sukcesów w życiu zawodowym. Kampania Ja czytam! ma wspierać nauczycieli w realizacji tego ważnego zadania przez organizację w szkołach Dyskusyjnych Klubów Edukacyjnych (forma zalecana przez MEN).