Konkurs, na który czekali wszyscy uczestnicy kampanii Ja czytam!, został rozstrzygnięty. Nagrodą w konkursie jest przyjazd znanego pisarza – przyjaciela Ja czytam! do szkoły. Wśród przyjaciół Ja czytam! znaleźli się m.in.: Beata Pawlikowska, Rafał Kosik, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Anna Czerwińska-Rydel. Specjalnym gościem zwycięskich szkół na Śląsku będzie Rahim – polski raper, były członek zespołu Paktofonika, dla którego czytanie jest także oderwaniem od szarej rzeczywistości. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z udziałem Rahima.

W konkursie wyłoniono 12 zwycięzców z całej Polski, po trzech na czterech poziomach – edukacja wczesnoszkolna, szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna. Gratulujemy zwycięzcom! Pełna lista nagrodzonych DKE jest tutaj.

Tak na portalu echodnia.eu napisała o udziale w konkursie i zwycięstwie Magdalena Motas-Korzonek, nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół w Gorzycach, koordynatorka Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego: 

„Z ogromnym zapałem pracowaliśmy w ostatnim czasie, aby teraz cieszyć się sukcesem. W ramach kampanii wzięliśmy udział w konkursie, który polegał na zebraniu jak największej liczby punktów według określonych w regulaminie kryteriów, a celem tego konkursu była aktywizacja jego uczestników, atrakcyjne spotkania, zachęcanie do czytania jak najszerszego grona osób.”

Cieszymy się, że przyjazd przyjaciela Ja czytam! wywołuje też radość uczniów – uczestników DKE. Ola Grzech z DKE w Gorzycach powiedziała:
„Cieszymy się i z niecierpliwością czekamy na odwiedziny przyjaciela „Ja czytam!” Nasza podróż z książką nie kończy się jednak tylko na zdobyciu nagrody, przed nami kolejne wyzwania z książką w ręku.

Niedługo podzielimy się z Państwem wrażeniami ze spotkań „DKE Z AUTOREM”. Będzie się działo!