Pierwsza odsłona kampanii okazała się wielkim sukcesem. W 3000 klubów w całej Polsce uczniowie wraz z nauczycielami czytają i dyskutują o książkach. To dzięki swej niezwykłej popularności kampania zyskuje nowych partnerów, przyjaciół oraz patronów medialnych.

– Fakt, że lubimyczytac.pl zostało patronem medialnym kampanii ma dla nas szczególne znaczenie – mówi Ola Bućko z Wydawnictwa Operon. – Ten portal jest największym w Polsce opiniotwórczym serwisem książkowym – dodaje.

Siłą lubimyczytac.pl jest społeczność czytelników, dla których czytanie jest pasją. Dlatego dzielą się oni swoimi opiniami i upodobaniami. Poświęcają książkom mnóstwo czasu i energii. Zależy im na tym, by zachęcać innych do czytania, by ukazywać piękno i mądrość płynącą z książek. Podobnie jest z kampanią Ja czytam! Jej siłą sprawczą jest niezwykle aktywna społeczność, która swoją pasją do czytania zaraża kolejne pokolenia.

Nowa edycja Ja czytam! ruszyła na początku września. Aby zapisać szkołę do udziału w kampanii i zyskać dostęp do Biblioteki Ja czytam! (zawierającej zestaw materiałów umożliwiających prowadzenie Dyskusyjnych Klubów Edukacyjnych), prosimy wypełnić formularz zgłoszenia. Udział w kampanii oraz materiały dla klubowiczów są całkowicie bezpłatne.