Ja czytam! to kampania przygotowana z ogromnym rozmachem. Towarzyszą jej największe media: TVP1, radiowa Trójka. Patronem medialnym akcji jest Magazyn dla nauczycieli z pasją „Nauczyciel-Uczeń”. Również Instytut Książki – narodowa instytucja kultury, powołana przez Ministra Kultury do popularyzacji książek i czytelnictwa w kraju – objął kampanię swoim patronatem. I najświeższa wiadomość – Minister Edukacji Narodowej objęła patronatem honorowym  Ja czytam!

Ta kampania jest odpowiedzią na potrzeby nauczycieli i wymagania określone przez MEN. Ministerstwo uznało rozwijanie kompetencji czytania za kluczowe zadanie szkoły. Celem kampanii Ja czytam! jest wspieranie nauczycieli w realizacji tego zadania przez organizację w szkołach Dyskusyjnych Klubów Edukacyjnych.

Szukamy nauczycieli, którzy chcą przełamać codzienną rutynę, chcą zrobić coś niestandardowego, co urozmaici ich pracę i pozwoli zbudować głębszą więź z uczniami. Udział w kampanii jest też szansą na zdobycie nowych kompetencji, m.in. moderatora dyskusji i trenera czytelnictwa, a także na kontakt z wybitnymi twórcami współczesnej literatury dziecięcej i młodzieżowej oraz na rozwój i wzrost poziomu satysfakcji z pracy. Mamy nadzieję, że wspólnie przeżyjemy wspaniałą przygodę. 

Udział w kampanii jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymują gotowe materiały, np.:  fragmenty książek współczesnych autorów, filmy edukacyjne, teksty popularnonaukowe, podręcznikowy zestaw inspiracji, wywiady wideo z autorami i wiele innych.

Zapraszamy już dziś! Niech Dyskusyjne Kluby Edukacyjne wpiszą się na stałe w kalendarz szkolnych wydarzeń!