Jak prowadzić lekcje, które zachęcą uczniów do działania, poszukiwania informacji, tworzenia, dyskusji i dzielenia się wiedzą oraz spostrzeżeniami? Gdzie szukać inspiracji do pracy z uczniami?

Z myślą o uczestnikach kampanii Ja czytam! oraz o nauczycielach poszukujących interesujących metod pracy z uczniami powstał Podręcznikowy Zestaw Inspiracji. Ten zestaw wyjątkowych zadań ze scenariuszami nauczyciel może wykorzystać w ramach prowadzonych zajęć. 

Wybija z rutyny, zaciekawia i rozwija! To właśnie Podręcznikowy Zestaw Inspiracji

Zadania z Podręcznikowego Zestawu Inspiracji skonstruowano tak, by bawić, ciekawić i rozwijać. Nietuzinkowe zagadki, problemy do rozwiązania, ciekawe teksty i polecenia poszerzające horyzonty – to wszystko można znaleźć w Podręcznikowym Zestawie Inspiracji. Dodatkowym walorem zadań jest to, że można je wykorzystać jako doskonały pretekst do rozmów z uczniami na tematy dla nich ważne i ciekawe. Nauczyciel znajdzie w zadaniach wskazówki, jak rozmawiać z uczniami np. o bezpieczeństwie, przyjaźni, prawach człowieka, odwadze, asertywności czy manipulacji. 

Podręcznikowy Zestaw Inspiracji wspiera w realizacji zagadnień z podstawy programowej i jednocześnie dostarcza gotowych materiałów, dzięki którym na zajęciach nie zagości rutyna. Nasz zestaw inspiracji zachęca również nauczycieli do innego spojrzenia na podręczniki – lekcja to doskonała okazja do rozwijania wyobraźni uczniów i rozmowy z nimi na tematy ważne. Zadbaliśmy o to, by w Podręcznikowym Zestawie Inspiracji nauczyciel każdego przedmiotu znalazł materiały dla siebie.

Z Podręcznikowym Zestawem Inspiracji uczniowie przygotują misję na Marsa, zostaną pogromcami mitów, rozstrzygną szkolne dylematy, staną w obronie słabszych, wcielą się w liczne role, staną się bohaterami czy przeprowadzą rozprawę sądową.

Podręcznikowy Zestaw Inspiracji to:

  • zadania, które inspirują – do pracy z uczniami na lekcji, w dogodnym czasie, w formie scenariusza lekcji,
  • karty pracy dla uczniów,
  • pomysły na konkursy, projekty,
  • fragmenty podręczników i innych publikacji pozwalających na realizowanie podstawy programowej.

Podręcznikowy zestaw Inspiracji jest opracowany do każdego poziomu nauczania. Materiały są dostępne do pobrania w Multitece na stronie multiteka.operon.pl.