Rodzinny Dyskusyjny Klub Edukacyjny to kolejna wyjątkowa propozycja – wariant rodzinny kampanii Ja czytam! Zależy nam, aby ta wspaniała akcja trwała nieustająco, aby rozprzestrzeniała się w nowym środowisku, żeby znalazła swoją kontynuację również w domu. Niech stanie się pretekstem do czytania i rozmawiania o sprawach ważnych w gronie rodzinnym. 

Wakacje mogą być świetnym początkiem rodzinnego DKE. Sprawmy, aby letnie wakacje z książką miały szansę być dla naszych uczniów równie atrakcyjne, jak podróże w nieznane i ciekawe miejsca.

Zaproponujmy rodzinne czytanie książek i rozmowy na ich temat naszym klubowiczom oraz ich rodzicom. Jest to sposób spędzenia wolnego czasu niezwykle wartościowy i całkowicie bezpłatny, jeśli skorzystamy z biblioteki Ja czytam! lub biblioteki publicznej. Promujmy razem rodzinne czytanie i rozmowy, ponieważ dzieciom często brakuje takich bliskich, rodzinnych spotkań i rozmów. Przyniesie to wszystkim wiele pożytku: odprężenie, relaks i przygodę!

A skoro i tak „Łamiemy schematy!”, to złammy je po raz kolejny i śmiało włączmy rodziców do kampanii Ja czytam! Uczyńmy ich swoimi sprzymierzeńcami.