Radiowa Trójka, która od lat aktywnie wspiera rozwój czytelnictwa w Polsce, propagując najciekawsze inicjatywy, objęła swoim patronatem kampanię Ja czytam! Jest to dla nas ogromne wyróżnienie – nasza akcja znalazła się w znakomitym gronie najlepszych programów zachęcających do czytania. To także szansa na zgromadzenie większego grona uczestników Dyskusyjnych Klubów Edukacyjnych. 

Społeczność Ja czytam! zyskała szansę na zaprezentowanie swoich dokonań i dzielenie się doświadczeniami ze spotkań DKE. Na Facebooku będziemy organizować konkursy i wyłonimy najaktywniejszych nauczycieli, którzy wraz z uczniami podzielą się swoimi refleksjami na antenie radia. „Chcemy opowiadać o przebiegu kampanii ustami jej uczestników. Zależy nam na tym, by nauczyciele prowadzący DKE nie byli anonimowi. By swoją pracą, pasją i jej efektami mogli dzielić się ze słuchaczami Programu 3 Polskiego Radia.” – powiedziała Aleksandra Bućko z Operonu.

Informacje o kampanii Ja czytam! można znaleźć na stronie http://jaczytam.pl/, a niedługo także na: http://www.polskieradio.pl/