Łatwy dostęp do swojego warsztatu pracy –­ dzięki aplikacji Operon 45 podręczniki, multimedialne materiały edukacyjne oraz scenariusze lekcji są dostępne w smartfonie, po jednym kliknięciu.

 

Multimedialny warsztat pracy nauczyciela zawsze pod ręką 

Jak będzie wyglądać lekcja po powrocie uczniów do szkół? Obserwujemy zmiany zachodzące w szkołach i chcemy razem z Państwem współtworzyć coraz lepszą szkolną rzeczywistość. Szukamy odpowiedzi na pytania, jak zwiększyć zaangażowanie uczniów oraz jak pomóc Państwu w przygotowaniach do zajęć. Mamy propozycję, z która mogą się Państwo zapoznać już dziś – to Mobilna lekcja z Operonem.

Mobilna lekcja z Operonem to:

 • Wybór – sami  decydują Państwo o tym, jak prowadzić lekcje – klasycznie z wykorzystaniem podręcznika czy wyświetlając materiały
  za pomocą aplikacji. A może z podręcznika i mobilnej aplikacji jednocześnie?
 • Atrakcyjna lekcja   mogą Państwo wykorzystać na lekcji metody, które odpowiadają potrzebom i możliwościom percepcyjnym uczniów. Aktywność i chęć uczenia się wzrośnie dzięki ciekawym materiałom multimedialnym, które mogą Państwo dowolnie dobierać. Korzystając
  z możliwości zdalnego wygaszania ekranu, można z łatwością zarządzać uwagą klasy.
 • Wygoda –dzięki aplikacji mają Państwo łatwy dostęp do swojego warsztatu pracy, który jest w Państwa smartfonie po jednym kliknięciu.
  Są Państwo bardziej mobilni i przeglądają interesujące treści. Mogą państwo w każdej chwili przeglądać propozycje scenariuszy do każdego tematu lekcji, w tym scenariusze lekcji z wychowawcą.
 • Bezpieczeństwo –aplikacja zapewnia komfort pracy nawet bez dostępu do Internetu oraz gwarancję prywatności, ponieważ blokuje wszystkie powiadomienia i wiadomości. Dzięki temu na rzutniku będą pojawiać się tylko materiały związane z lekcją.

 

Dlaczego warto pobrać aplikację Operon 45? 

Aplikacja Operon 45 wspiera codzienną pracę nauczyciela. Poza treściami z podręcznika wzbogaciliśmy tematy o różnorodne materiały dodatkowe. Znajdą tam Państwo takie materiały wspierające pracę na lekcji, jak:

 • zdjęcia, grafik, infografiki
 • reprodukcje obrazów
 • filmy
 • schematy, mapy
 • ważne definicje
 • zadania angażujące uczniów.

 
Każdy materiał może zostać wyświetlony uczniom (za pomocą opcji wyświetlania treści), ale można również z niego skorzystać bezpośrednio
z telefonu, np. przygotowując się do lekcji.

Ważnym elementem aplikacji są scenariusze lekcji. Do każdego tematu lekcji w aplikacji jest dołączony scenariusz, znajdujący się pod  żółtą ikoną „S” widoczną przy stronach z podręcznika. Można je oceniać oraz komentować. Scenariusze lekcji są na bieżąco dodawane i aktualizowane.

Poza scenariuszami na lekcje przedmiotowe przygotowaliśmy również specjalnie dostosowane materiały do pracy na lekcji z wychowawcą. Można je znaleźć w aplikacji jako oddzielny podręcznik w menu „Moje podręczniki” >> „Dodaj podręcznik”>> Zajęcia z wychowawcą. Jest to baza tematów na godziny wychowawcze wzbogacona o scenariusze i interesujące materiały dodatkowe.

Wystarczy KLIKNĄĆ i pobrać aplikację z Google Play na swój telefon, oraz postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

 • Wybrać z menu pozycji „Moje podręczniki”.
 • Kliknąć w pole „Dodaj podręcznik”.
 • Wybrać podręcznik i kliknąć przycisk „Pobierz”.
 • Powiększ palcami obraz, aby zobaczyć szczegóły – nie klikaj.
   
materialy operon na smartfonie

 
Każdy nauczyciel może bezpłatnie pobrać aplikację Operon 45 na swój telefon oraz zapoznać się z wybranymi podręcznikami do klasy pierwszej oraz nowymi podręcznikami do klasy drugiej. Aplikacja jest dostępna dla wszystkich nauczycieli, natomiast funkcja wyświetlania materiałów
na dużym ekranie za pomocą jednego kliknięcia w telefonie jest dostępna dla tych nauczycieli, którzy uczą z podręczników Operonu.

Zapraszamy na strony przygotowane dla szkół ponadpodstawowych, na których znajdą Państwo komplet informacji o każdym przedmiocie.
 >> WIĘCEJ

Zachęcamy także do odwiedzenia strony operon.pl/Aplikacja-Operon-45