7 i 8 września 2013 r. na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się międzynarodowa konferencja pt. „Dysleksja i dyskalkulia w świetle wiedzy i praktyki interdyscyplinarnej”.

Organizatorami wydarzenia są Polskie Towarzystwo Dysleksji, Uniwersytet Gdański, Pracownia Testów Psychologicznych i Pedagogicznych, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pruszczu Gdańskim oraz wydawnictwo Operon.

W trakcie dwudniowej konferencji będzie możliwość wysłuchania wielu ciekawych wykładów wyśmienitych specjalistów polskich i zagranicznych. Wśród znakomitych gości będą między innymi prof. Angela Fawcett z Wielkiej Brytanii i prof. Marija Kavkler ze Słowenii.

Planowana jest dyskusja panelowa oraz szereg warsztatów prowadzonych przez najlepszych praktyków w dziedzinie dysleksji i dyskalkulii.

Szczegółowy program konferencji można znaleźć TUTAJ

Wśród prezentowanych programów i osiągnięć znajdzie się też Metoda Ortograffiti, która już od 10 lat sprawdza się w praktyce! Zaufały jej już dziesiątki tysięcy nauczycieli w całej Polsce, którzy roku uczą zgodnie z nią czytać i pisać prawie 40 tysięcy uczniów.

Aleksandra Bućko, koordynatorka Ortograffiti z ramienia wydawnictwa Operon, jest dumna z osiągnięć uzyskanych dzięki tej metodzie. „Ten niewątpliwy sukces zawdzięczamy wielu ludziom. Przede wszystkim nic by nie powstało, gdyby nie wspaniali, twórczy autorzy Ortograffiti. Współpraca z nimi była pełna wyzwań, ale i satysfakcji” – mówi i dodaje: „Tak ogromny sukces Metody nie byłby możliwy, gdyby nie merytoryczna pomoc i życzliwe wsparcie Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Największy autorytet w dziedzinie dysleksji – prof. Marta Bogdanowicz – oraz w zakresie diagnozy i terapii pedagogicznej – mgr Renata Czabaj – współtworzyły Ortograffiti. Ich wiedza i doświadczenie znalazły odzwierciedlenie zarówno w samej koncepcji, jak i konkretnych ćwiczeniach. Wyrażamy wielką wdzięczność”.

Jednak żadna metoda, nawet najlepsza, nic nie znaczy, jeśli nie zacznie być wykorzystywana. To właśnie nauczyciele dali jej życie. „Dziękujemy Państwu za uwagi, podziękowania i prośby. Dzięki Państwa zaangażowaniu wielu uczniów uniknęło dramatu małych i wielkich porażek” – kieruje swoje słowa do nauczycieli Aleksandra Bućko i kończy z dumą: „ To prawdziwa przyjemność i zaszczyt pracować z ludźmi, dla których dobro ucznia jest wartością najwyższą”.

 

Więcej o Metodzie Ortograffiti znajdą Państwo TUTAJ