Ciekawym zwyczajem związanym z obchodami Dnia Nauczyciela jest tzw. poranna herbata (morning tea). To tradycyjne spotkanie przy herbacie, kawie i drobnym poczęstunku często jest połączone z akcją charytatywną. Zebrane pieniądze zazwyczaj przeznacza się na wsparcie młodych talentów lub studentów kształcących się na nauczycieli. Alternatywą dla herbacianego spotkania bywają organizowane przez szkolne społeczności popołudniowe BBQ party (grillowanie na świeżym powietrzu). Tradycyjnie też odbywają się koncerty i pokazy przygotowane przez uczniów.

Z okazji Dnia Nauczyciela na ulicach australijskich miast pojawiają się też plakaty.  W niektórych stanach Australii uczelnie lub szkoły wykupują nawet specjalne ogłoszenia w prasie i telewizji z podziękowaniami dla nauczycieli. W wielu szkołach organizowane są też konkursy na najciekawszą laurkę. Najcieplej wspominane przez pedagogów są jednak osobiste życzenia podopiecznych.

Ciekawostki z Australii:

  • To, w jakim wieku dzieci objęte są obowiązkiem szkolnym, zależy od polityki danego stanu. Uczniowie zaczynają obowiązkową edukację w wieku 5–6 lat a kończą ją po ukończeniu 15.–17. roku życia.
  • Także system ocen jest inny w zależności od regionu. W Australii funkcjonuje aż siedem systemów oceniania.
  • W kraju silnie rozwinięte jest szkolnictwo katolickie. Szacunki wskazują, że nawet co piąty uczeń uczęszcza do szkoły prowadzonej przez organizacje religijne.