MEN wprowadza kolejne zasady profilaktyki choroby COVID-19 w szkołach. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek będą obowiązywały do niedzieli 8 listopada 2020.

 

uczennica nauka zdalna

W środę, 21 października br. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wraz z pozostałymi członkami kierownictwa MEN wziął udział w spotkaniu z przedstawicielami oświatowych związków zawodowych. Minister w czasie rozmów podkreślił, że priorytetem działań jest połączenie bezpieczeństwa z efektywnością nauczania. Zakomunikowano również, że trwają prace nad udoskonaleniem przepisów określających formę funkcjonowania placówek oświatowych w warunkach pandemii. Strony zgodziły się, że najlepszą formą nauczania jest forma stacjonarna, jednak należy tę formę dostosowywać do zmieniającej się sytuacji epidemicznej.
 

Edukacja zdalna

W związku z obecną sytuacją przygotowujemy dodatkowe materiały pomocne w realizacji zajęć zdalnych. Postanowiliśmy skupić się na tym,
by ułatwić Państwu dostarczanie uczniom odpowiednich materiałów na nadchodzące tygodnie. Udostępniamy karty pracy oraz zeszyty ćwiczeń na listopad i grudzień. Dodatkowo udostępniamy zbiór dodatków dla każdej klasy w formie linków do m.in. ciekawych stron internetowych, filmów, materiałów dźwiękowych czy ćwiczeń, które mogą być wykorzystane w schemacie lekcji zdalnej.

Mogą je Państwo pobrać zarówno na stronie operon.pl/edukacjazdalna, jak również w dobrze znanej Multitece. Wprowadziliśmy specjalny przycisk – Edukacja zdalna, który umożliwi proste przefiltrowanie treści i wyszuka materiały związane z potrzebą przygotowania zajęć online
w najbliższych tygodniach.

Zachęcamy Państwa również do kontaktu pod specjalnym adresem edukacjazdalna@operon.pl.