To dzięki Państwu nasza akcja #czytamyzbratkiem cieszy się rosnącą popularnością! Bajki Bratka czytają nauczyciele i rodzice z dziećmi z całej Polski. Przygotowaliśmy niezwykłą filmotekę nagrań przyjaciół Bratka.

 

#czytamyzbratkiem – cała Polska czyta bajki Bratka

Cieszymy się, że tak chętnie czytają Państwo dzieciom bajki terapeutyczne. Bajkoterapia  pomaga rozwiązywać problemy dzieci i redukować stres. To naturalna odpowiedź na aktualne potrzeby dzieci. Niezwykle ważne jest – szczególnie teraz – nawiązanie relacji z uczniami i wsparcie ich w pojawiających się lękach. Dzięki mocy słów oraz historii zawartych w bajkach możemy wywoływać pewne emocje, eliminować niepożądane zachowania, zapewniać wsparcie. Magiczny świat przestawiony w bajce daje radość, wywołuje empatię, może być również lekarstwem na traumatyczne przeżycia. 

Ta niezwykła akcja zaczęła się od Szkoły Podstawowej w Pogórzu. Katarzyna Otka – nauczycielka bibliotekarka z tej szkoły – ogłosiła
na Facebooku akcję „W bajkowym świecie Bratka”. Polegała ona na tym, że nauczyciele (i nie tylko) czytali bajki z Księgi Bratka, które nagrywali
i udostępniali na fanpage’u szkoły.

Wtedy dołączyliśmy my, ogłaszając ogólnopolską akcję #czytamyzbratkiem. I w ten sposób Bratek zawitał w domach wielu dzieci.
Więcej na temat akcji pisaliśmy TUTAJ.

baner nauczyciele czytaja bajki

Bratek wszedł na ekrany

Bratek to bohater Ortograffiti – towarzyszy dzieciom w sytuacjach zarówno radosnych, jak i trudnych, również w czasie pandemii. Pomaga im radzić sobie z emocjami, rozwiązywać problemy, uczyć się. Po prostu jest ich przyjacielem. Ostatnio trafił do tysięcy polskich domów. Pięknie dziękujemy wszystkim nauczycielom, dzieciom, rodzicom, artystom, że podjęli wyzwanie i czytali z Bratkiem. Z radością i satysfakcją zapraszamy do skorzystania ze wspaniałej filmoteki z bajkami Bratka.  
 

baner polska czyta z bratkiem

 
Zapraszamy też na nasz fanpage facebookowy