Tegoroczne państwowe egzaminy ósmoklasisty zostaną przeprowadzone w dniach od 24 do 26 maja 2022 roku. Przygotowania do egzaminu już ruszyły. Udostępniliśmy Państwu diagnozy z języka polskiego i matematyki dla klas 6–8 szkoły podstawowej, trwają zapisy do Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty z Operonem, a w naszej Księgarni internetowej można zamówić publikacje z serii Tak, zdam!, o których więcej przeczytają Państwo w artykule. 

 

Tak, zdam! Egzamin ósmoklasisty – sprawdzona pomoc w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty 2022

Egzamin ósmoklasisty to pierwszy tak poważny sprawdzian wiedzy dla uczniów szkoły podstawowej. Aby pomóc im w planowaniu nauki i powtórkach, a także przekazać pozytywną wiarę w sukces na egzaminie, opracowano serię publikacji Tak, zdam! Egzamin ósmoklasisty.

Materiał w publikacjach jest podany w sposób syntetyczny, przejrzysty i zawiera tylko niezbędną wiedzę wymaganą na egzaminie. W pracy nad tymi publikacjami wzięliśmy pod uwagę zarówno wymagania oraz styl nauki obecnego ucznia, jak i potrzeby nauczyciela. Publikacje są idealne do użytku w klasie, a także indywidualnie – w domu.

Publikacje zostały tak opracowane, by pomoc uczniowi przećwiczyć wymagany materiał na egzaminie:

Tak, zdam! Język polski – przede wszystkim tłumaczy, podaje przykłady i pomaga przećwiczyć wszystkie wymagane formy wypowiedzi – najbardziej punktowane zadania na egzaminie.

Tak, zdam! Matematyka – w zwięzłej formie pomaga powtórzyć wszystkie wzory i zagadnienia oraz umożliwia ich wszechstronne przećwiczenie na wielu zadaniach i w arkuszach typu egzaminacyjnego.

W ramach każdego przedmiotu cały program przygotowawczy został podzielony na dwie publikacje:

  • Repetytorium – zadania, testy, arkusze, samouczki i pigułka teorii, czyli wszystko, co niezbędne do praktycznego ćwiczenia przed egzaminem. Do każdego repetytorium dołączono kod dostępu do interaktywnej platformy edukacyjnej ‒ takzdam.pl ‒ która pomaga w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty w ciekawy i skuteczny sposób.
  • Niezbędnik z teorią – wiedza potrzebna do rozwiązywania zadań egzaminacyjnych podana w skrótowej i przyjaznej formie. Zastąpi podręczniki, do których uczniowie mogą nie mieć dostępu.

 
W księgarni internetowej Wydawnictwa Operon dostępny jest również pakiet publikacji przedmiotowych składający się z dwóch publikacji – repetytorium oraz niezbędnika z teorią.
 

baner egzamin 8klasisty

 
Przygotowania do egzaminu ósmoklasisty 2022 ruszyły!

Wieloletnia obecność Wydawnictwa Operon na rynku oraz dobra współpraca z nauczycielami pozwoliła opracować publikacje, które skutecznie przygotowują uczniów do egzaminów, są przystosowane do ich potrzeb i sposobu uczenia się. Od lat Wydawnictwo z sukcesem organizuje również Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty z Operonem, w którym biorą udział tysiące uczniów zdających egzaminy państwowe w danym roku szkolnym. Udział uczniów w egzaminie próbnym pozwala na określenie umiejętności i zagadnień, które ósmoklasiści opanowali dobrze, oraz wskazanie tych, z którymi mają trudności, wymagających powtórzenia. Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty z Operonem może być czynnikiem motywującym do nauki. O tym, dlaczego warto zgłosić swoją szkołę do egzaminu próbnego, więcej można przeczytać TUTAJ

peo

 
Więcej informacji na temat tegorocznej edycji egzaminu otrzymają Państwo na stronie egzaminy.operon.pl.