Aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje próbny egzamin, zachęcamy nauczycieli
do wprowadzenia wyników swoich uczniów do specjalnego panelu na stronie egzaminy.operon.pl, który jest dostępny po zalogowaniu.

 

Wszystkie szkoły biorące udział w Próbnych Egzaminach mają dostęp do panelu, w którym mogą:

ikonka wprowadzania wynikow

- wprowadzić wyniki uczniów,

- otrzymać szczegółowy raport z podsumowaniem szkoły, klasy i uczniów,

- szybko wskazać zadania sprawiające uczniom najwięcej trudności,

- pobrać raporty i plany indywidualne dla każdego ucznia,

- wygenerować plany powtórzeniowe dla klasy opracowane przez Operon,

- otrzymać szczegółowe raporty z wyników szkoły na przestrzeni lat przeznaczone do wyłącznej  dyspozycji dyrektora szkoły,

- otrzymać certyfikaty udziału w projekcie, w tym certyfikat jakości „Skuteczna szkoła” dla placówek, które wprowadzą wyniki uczniów.

 
Dzięki dostępowi do panelu przygotowania do egzaminu państwowego będą jeszcze skuteczniejsze.
 

Jak wprowadzić wyniki egzaminu?

Zachęcamy wszystkich nauczycieli do wprowadzenia wyników próbnych egzaminów do specjalnego panelu na stronie egzaminy.operon.pl, który jest dostępny po zalogowaniu się i wybraniu odpowiedniego programu nauczania.
 

infografika wprowadz wyniki

 

  1. Wyniki wprowadzają nauczyciele po zalogowaniu się na platformie egzaminy.operon.pl. Należy zalogować się do swojego konta i następnie przejść do zakładki:

Szkoła podstawowa ‒ Klasy 4‒8, w przypadku szkół biorących udział w Ogólnopolskim Próbnym Egzaminie Ósmoklasisty,

Szkoła ponadgimnazjalna, w przypadku szkół biorących udział w Próbnej Maturze z Operonem.
 

Następnie należy przejść do sekcji Wprowadź wyniki egzaminu. Aby móc przejść do wprowadzania wyników, na danym koncie musi być dodana szkoła, której dotyczy egzamin (nazwa szkoły musi być zgodna z nazwą szkoły zgłoszonej do Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty z Operonem lub Ogólnopolskiej Próbnej Matury z Operonem). Należy przy tym zwrócić uwagę na to, że jeżeli nazwa placówki w ostatnim czasie została zmieniona, trzeba dokonać aktualizacji na własnym koncie.

2. Po wybraniu szkoły, przedmiotu i zakresu należy dodać klasę. Wyniki można wprowadzać na dwa sposoby – ręcznie, wpisując w pola przy numerach zadań liczbę zdobytych punktów, lub automatycznie, korzystając z narzędzia, które samo nalicza punkty (nauczyciel wskazuje wariant odpowiedzi udzielonej przez ucznia). Każdy nauczyciel wytypowany przez dyrektora ze zgłoszonej szkoły przez swoje konto może wprowadzić wyniki z dowolnego przedmiotu.

3. Po wprowadzeniu wyników do systemu szkoły otrzymają szczegółowy raport z wyników szkoły, klasy i uczniów, który mogą odnieść do wyników z poprzednich lat. Raportów należy szukać w zakładce zobacz wyniki swojej szkoły. Raporty są cennym źródłem wiedzy o stopniu przygotowania uczniów. Ponadto szkoły, które wprowadzą wyniki egzaminu, mogą liczyć na wiele dodatkowych korzyści, m.in. na:

  • plan powtórzeniowy ze wszystkich zdawanych przedmiotów dostosowany do wyników klasy,
  • obecność w rankingach ogólnopolskich i lokalnych,
  • certyfikat jakości potwierdzający wysoki poziom kształcenia.
     

4. Uczniowie mogą także zobaczyć swoje wyniki na stronie wyniki.operon.pl po wprowadzeniu kodu wygenerowanego przez nauczyciela. Kody są generowane automatycznie dla każdego ucznia, którego wyniki zostały wprowadzone do panelu. Są one dostępne na stronie egzaminy.operon.pl w zakładce zobacz wyniki swojej szkoły.

5. Uczniowie, których wyniki zostały wprowadzone do panelu, otrzymują tymczasowy kod dostępu do interaktywnej platformy edukacyjnej
‒ TakZdam.pl (dedykowanej Ósmoklasistom) lub GieldaMaturalna.pl (portalu dla Maturzystów). Pomagają one  w przygotowaniach do egzaminów państwowych w atrakcyjny i skuteczny sposób (kod jest ważny do 31.12.2019). Po zalogowaniu do strefy nauki każdy uczeń może ćwiczyć online dodatkowe zadania, pobierać arkusze egzaminacyjne oraz korzystać z wielu multimedialnych materiałów. Dodatkową motywacją do rozpoczęcia nauki są indywidualne statystyki, pokazujące ile materiału udało się przerobić, a ile pracy zostało jeszcze do wykonania. Zamieszczone na stronie informacje dotyczące planów nauki czy technik zapamiętywania pozwalają efektywnie przyswajać kolejne porcje materiału – aż do samego egzaminu. Zadania można rozwiązywać na komputerze, tablecie, a nawet na komórce. Umieszczony na stronie zegar wskazuje liczbę dni pozostałych do egzaminu.

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji egzaminów uzyskają Państwo na stronie egzaminy.operon.pl lub u osobistego konsultanta.