Dobra wiadomość dla szkół, które chcą jeszcze zamówić tegoroczne drukowane arkusze egzaminacyjne, otrzymać dostęp do materiałów na próbną maturę ustną oraz skorzystać z platformy internetowej.

 

Dlaczego warto zamówić drukowane arkusze egzaminacyjne?

Drukowane arkusze maturalne są starannie przygotowywane przez doświadczonych autorów, co gwarantuje wysoką jakość treści i zgodność z aktualnymi standardami egzaminacyjnymi. Zapisując szkołę do Próbnej Matury z Operonem, wybierają Państwo pakiet maturalny dla każdego ucznia. Pakiet składa się z arkuszy egzaminacyjnych z przedmiotów zdawanych obowiązkowo oraz z przedmiotów dodatkowych, wśród których do wyboru mają Państwo aż 11 przedmiotów. Próbny egzamin stanowi dla uczniów okazję do przyswojenia umiejętności radzenia sobie ze stresem związanym z oficjalnymi wydarzeniami, realnej oceny swojej wiedzy oraz zdobycia motywacji do kontynuowania nauki. Nauczyciele mogą wykorzystać ten moment do uzyskania informacji o postępach uczniów, a dyrekcja może dopracować kwestie organizacyjne. Rodzice natomiast mają okazję do współpracy z nauczycielem w wypracowaniu planu wsparcia dla swojego dziecka oraz do oswojenia stresu związanego z tym procesem.

Poza drukowanymi arkuszami otrzymają Państwo również dostęp do II edycji egzaminu w marcu (pliki w formacie PDF), możliwość wprowadzenia wyników uczniów do panelu oraz generowania podsumowań dla ucznia, klasy i szkoły. Czas wysyłki wynosi 3–4 dni robocze.

Próbna Matura Ustna z Operonem – gotowe zestawy maturalne do pobrania

Zapraszamy do przeprowadzenia w szkole Próbnej Matury Ustnej z Operonem z języka polskiego. Ta próba umożliwi uczniom odnalezienie się w sytuacji przedstawienia się komisji, wylosowania zestawu czy wystąpienia publicznego.

W materiałach znajdą Państwo 30 zestawów egzaminacyjnych do przeprowadzenia próbnego egzaminu ustnego. Każdy zestaw składa się z:

  • pytania jawnego,
  • pytania niejawnego,
  • propozycji dwóch pytań do rozmowy z egzaminowanym.

 
Nauczyciel – egzaminator otrzyma także sugerowany zestaw odpowiedzi oraz kartę z kryteriami oceny.

Dostęp do materiałów jest możliwy wyłącznie dla szkół zapisanych do Próbnej Matury z Operonem. Zestaw egzaminacyjny udostępnimy na koncie osoby zgłaszającej szkołę do egzaminu próbnego.

Wprowadzanie wyników – korzyści dla nauczyciela i ucznia

Panel do wprowadzania wyników przez nauczycieli jest już dostępny dla zgłoszonych szkół na stronie egzaminy.operon.pl. Formularz do wpisywania wyników jest anonimowy – wyniki danego ucznia będą oznaczone jedynie jego numerem w dzienniku.

Uczniowie mogą także zobaczyć swoje wyniki na stronie wyniki.operon.pl po wprowadzeniu kodu. Kody dla uczniów w poszczególnych klasach są udostępniane na stronie egzaminy.operon.pl w sekcji „Zobacz wyniki swojej szkoły”. Kod zostanie wygenerowany dla każdego ucznia, którego wyniki wprowadzono.