Przygotowany przez nas egzamin próbny w pełni odzwierciedla państwowy egzamin ósmoklasisty. Ogólnopolski Próbny Egzaminu Ósmoklasisty  z Operonem daje uczniom wyjątkową szansę na oswojenie się z formułą egzaminu, a szkole ‒ okazję do sprawdzenia wszelkich aspektów organizacyjnych istotnych przy przeprowadzeniu sprawdzianu tej rangi. Jak zmienią się warunki przeprowadzenia egzaminu próbnego w sytuacji przejścia szkoły w tryb edukacji zdalnej?

 

Jak zmienią się warunki przeprowadzenia Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty z Operonem w sytuacji przejścia szkoły w tryb edukacji zdalnej?

Zdecydowana większość szkół podstawowych funkcjonuje w trybie stacjonarnym. Daje to nadzieję na szkolny powrót do normalności i przeprowadzenie egzaminu próbnego stacjonarnie w szkołach. W związku z tym wyznaczone terminy egzaminów próbnych zobowiązują zgłoszone do nich szkoły do ich przeprowadzenia zgodnie z przedstawionym harmonogramem oraz procedurami. Zapewni to wierne odwzorowanie egzaminów państwowych i tym samym będzie stanowić próbę generalną przeprowadzaną przez wszystkie szkoły w Polsce.

Jeśli przeprowadzenie egzaminów próbnych nie będzie możliwe w wyznaczonych wcześniej terminach, decyzję dotyczącą daty ich przeprowadzenia podejmie Dyrektor szkoły. Wszystkie szkoły zgłoszone do egzaminów próbnych mają zagwarantowane otrzymanie arkuszy egzaminacyjnych w wersji drukowanej oraz elektronicznej, wraz z zasadami oceniania. Szkołom biorącym udział w egzaminie próbnym zostaną udostępnione również dodatkowe arkusze (w wersji elektronicznej PDF) w marcu 2022 r. do przeprowadzenia drugiej edycji egzaminu w celu weryfikacji postępów uczniów.

Arkusze wraz z odpowiedziami nie będą w tym roku publikowane na stronach internetowych oraz serwisach Wydawnictwa Operon. Zostaną przekazane do wyłącznej dyspozycji Dyrektorów szkół zgłoszonych do projektu.

Arkusze dostarczone przez Wydawnictwo Operon w pełni odzwierciedlają arkusze egzaminu państwowego i są zgodne z aktualnymi wymaganiami egzaminacyjnymi CKE i MEiN. Nauczyciele mogą przeprowadzić diagnozę poziomu wiedzy uczniów oraz zidentyfikować obszary wymagające powtórzenia. Ten aspekt z punktu widzenia wielomiesięcznej nauki zdalnej może mieć kluczowe znaczenie dla poziomu zdawalności na egzaminie ósmoklasisty. Istotną informacją dla nauczycieli, dyrekcji i rodziców jest także porównanie poziomu zdawalności egzaminu próbnego na tle innych szkółw całej Polsce. Po przeprowadzonym egzaminie próbnym zostaną udostępnione raporty, statystyki, a także rankingi szkół.
 

9 listopada zostaną bezpłatnie udostępnione testy z języka polskiego i matematyki dla uczniów klas 6–8

Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty z Operonem jest elementemprogramu przygotowań do egzaminu ósmoklasisty, który pomaga nauczycielom skutecznie przeprowadzić uczniów przez cały proces nauki do egzaminu ósmoklasisty. Wspiera nauczyciela w planowaniu pracy i obserwacji jej efektów. Program rozpoczyna się już od 6 klasy. Jego elementami są:

1. Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty – 6–8 grudnia 2021 r. – stanowiący próbę generalną i wierne odwzorowanie państwowego egzaminu ósmoklasisty;

2. Materiał sprawdzający – diagnozy i testy z języka polskiego i matematyki dla uczniów klas 6–8 szkoły podstawowej. Są to przekrojowe testy weryfikujące wiedzę i diagnozy przeprowadzane na początku roku szkolnego; w klasie 6 diagnoza składa się z 12 zadań i można ją przeprowadzić w ciągu 45 minut; w klasach 7 i 8 test liczy maksymalnie 21 zadań do rozwiązania w ciągu 90 minut.

Już 9 listopada zostaną bezpłatnie udostępnione testy z języka polskiego i matematyki dla uczniów klas 6–8!

3. Profil ucznia – tworzony za pomocą specjalnej platformy do wpisywania przez nauczyciela wyników diagnoz i testów. Umożliwia śledzenie postępów każdego ucznia oraz daje możliwość indywidualnego podejścia do pracy z uczniem. 

 
Pełen opis programu znajdą Państwo TUTAJ.

program przygotowan

Zapisy do Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty trwają! To już ostatnie dni – zachęcamy, by jeszcze dziś zgłosić swoją szkołę.

zglos szkole button