logo egzaminu osmoklasisty
W przygotowaniach do Egzaminu Ósmoklasisty  pomagają liczne materiały dostępne już od klasy szóstej. Dzięki temu mogą Państwo w systematyczny sposób monitorować poziom i przyrost wiedzy uczniów w klasach 6–8 szkoły podstawowej. Końcowym elementem programu jest Próbny Egzamin Ósmoklasisty z Operonem, który w roku szkolnym 2019/2020 odbędzie się w dniach 3–5 grudnia 2019.

 

Egzamin ósmoklasisty odbędzie się  dopiero w kwietniu przyszłego roku, jednak już teraz proponujemy Państwu sprawdzony sposób na to, jak oswajać ucznia z tym wydarzeniem i jak go do niego przygotowywać. Dzięki Egzaminowi Ósmoklasisty z Operonem przyszły egzamin z pewnością będzie dla ucznia mniejszym stresem.

Dlaczego warto przystąpić do Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty z Operonem?

Kompleksowy autorski program przygotowujący uczniów szkoły podstawowej do egzaminu ósmoklasisty został opracowany na podstawie ponad 12-letniego doświadczenia Wydawnictwa w przygotowaniach uczniów do egzaminów na każdym etapie nauki.

To jedyny sprawdzian zewnętrzny w oficjalnej formule, który obiektywnie weryfikuje poziom wiedzy uczniów klas ósmych. Drugi Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty zostanie przeprowadzony w pierwszym tygodniu grudnia. We wszystkich szkołach w Polsce uczniowie przystąpią do niego tego samego dnia z danego przedmiotu. Uczestnictwo w programie umożliwia uczniom rzetelne sprawdzenie swojej wiedzy i przygotowanie do rozpoczęcia kolejnego etapu kształcenia. Motywuje ich również do dalszej nauki.

Dyrektorzy szkół uczestniczących w Ogólnopolskim Próbnym Egzaminie Ósmoklasisty otrzymują do wyłącznej dyspozycji raport z wynikami całej szkoły. Dokument będzie potwierdzeniem rzetelności dotychczasowej edukacji obecnych ósmoklasistów.

Aby wziąć udział w programie, szkoła musi zadeklarować liczbę uczniów, którzy mają przystąpić do Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty z Operonem.

Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty w roku szkolnym 2019/2020 zostanie przeprowadzony w dniach:

– język polski: 3 grudnia 2019 r.

– matematyka: 4 grudnia 2019 r.

– język angielski/język niemiecki: 5 grudnia 2019 r.

 
Wszelkie informacje na temat tegorocznej edycji znajdą Państwo na stronie egzaminy.operon.pl lub u swojego osobistego konsultanta.

 
Zapoznaj się z harmonogramem edycji 2019/2020
harmonogram peo
harmonogram peo