Systematyczna nauka, podzielenie koniecznego do przyswojenia materiału na etapy to klucz do skutecznego przygotowania do egzaminu. Założenie to od lat przyświeca naszemu wydawnictwu  w tworzeniu publikacji dla maturzystów. Od wielu lat opracowujemy Testy i arkusze oraz Vademecum, które pomagają uczniom w krótkim czasie przygotować się do matury. W tym roku uruchomiliśmy dla nich specjalny serwis www.gieldamaturalna.pl, dzięki któremu mogą uczyć się bez książki w ręku. 

Przed rozpoczęciem nauki każdy uczeń może wykonać test diagnostyczny z danego przedmiotu. Na podstawie jego wyników otrzyma szczegółowy raport opisujący mocne i  słabe strony.

Na platformę przenieśliśmy zadania maturalne z publikacji Testy i arkusze, tak aby można było je rozwiązać na komputerze, tablecie czy komórce. Uczeń może również przeglądać wybrane fragmenty vademecum i zdawać egzaminy z zawartego w nich materiału. Oferta jest podzielona na etapy, które będą udostępniane stopniowo, w pewnych odstępach czasu – aż do matury.

Aby otrzymać dostęp do testów i fragmentów vademecum oraz egzaminów, uczeń musi wprowadzić kod znajdujący się na wewnętrznych stronach okładek najnowszych publikacji Testy i arkuszy lub Vademecum. Testy diagnostyczne są natomiast dostępne dla wszystkich, również nieposiadających publikacji Wydawnictwa Operon. Na stronie będą dostępne również arkusze Próbnej Matury z Operonem 2014 wraz z kluczami odpowiedzi.

Aby pokazać, że nauka to także świetna forma zabawy i rywalizacji, w tym roku przygotowaliśmy nową odsłonę gry społecznościowej Gram i Zdam. Gra bada i rozwija znajomość tych zagadnień, które są niezbędne do zdania egzaminów. Oparta na sprawdzonej formule Milionerów gra jest dostępna dla wszystkich maturzystów i gimnazjalistów pod adresem www.gramizdam.pl.