Na stronie egzaminy.operon.pl został opublikowany ogólnopolski ranking TOP 10 oraz rankingi wojewódzkie szkół uczestniczących w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty. W rankingach uwzględniono wyłącznie szkoły biorące udział w egzaminie próbnym, które wprowadziły wyniki uczniów do systemu do 25 marca. Zachęcamy także do zapoznania się z podsumowaniem wyników tegorocznej edycji.

 

Podsumowanie Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty 2020

Zwieńczeniem każdej edycji Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty są ogólnopolskie wyniki i rankingi szkół, tworzone na podstawie danych wprowadzonych przez szkoły biorące udział w egzaminie próbnym.

W tym roku po raz pierwszy prezentujemy Państwu raport dynamiczny, który jest odświeżany codziennie. Panel do wprowadzania wyników będzie dostępny do końca roku szkolnego dla wszystkich szkół biorących udział w Ogólnopolskim Próbnym Egzaminie Ósmoklasisty.

Podczas tegorocznego Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty najwyższe wyniki uczniowie osiągnęli z języka angielskiego, średnio na poziomie 50%. Szczegółowe wyniki ze wszystkich przedmiotów obejmują:

  • średnie wyniki z przedmiotu w poszczególnych województwach
  • rozkład wyników uczniów z wybranego przedmiotu
  • skumulowany odsetek uczniów w zależności od uzyskanego odsetka punktów
  • wyniki uczniów w skali staninowej
  • poziom wykonania zadań i moc różnicującą.

 
Wyniki z poprzedniej edycji są dostępne TUTAJ.

Raporty z wynikami szkoły są przekazane do wyłącznej dystrybucji dyrektora szkoły. Nauczyciele mają dostęp do raportów z wynikami klasy oraz indywidualnych wyników uczniów z przedmiotu, do którego wprowadzali wyniki. Raport ogólnokrajowy, do którego mają dostęp wszyscy zainteresowani, nie zawiera danych poszczególnych szkół, a jedynie informacje zbiorcze o wynikach egzaminu w całej Polsce.
 

Rankingi ogólnopolskie i wojewódzkie Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty 2020 

ranking

 
Rankingi wojewódzkie dostępne TUTAJ

Rankingi z edycji 2020 oraz poprzednich są dostępne na stronie egzaminy.operon.pl.

 
Klucz do zdanego egzaminu 

Do państwowego egzaminu ósmoklasisty pozostały już tylko 42 dni! Wzbogaciliśmy nasze publikacje TAK, ZDAM! Egzamin ósmoklasisty – repetytorium z języka polskiego i matematykio „Klucz do zdanego egzaminu”. Zawiera on dodatkowe informacje dotyczące zmian w egzaminie państwowym oraz wskazuje treści i zadania, które uczniowie mogą pominąć podczas przygotowań do egzaminu ósmoklasisty w 2021 roku.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi publikacjami, które są dostępne w księgarni internetowej TUTAJ.