Wszystkie szkoły zgłoszone do tegorocznej edycji Próbnej Matury z Operonem mogą wprowadzić wyniki do panelu i wygenerować raporty z podsumowaniem. Dzięki temu mają również szansę znaleźć się w rankingu ogólnopolskim.

 

We wtorek 29 marca nastąpi chwilowe zamknięcie panelu do wprowadzania wyników

Panel do wprowadzania wyników przez nauczycieli jest dostępny na stronie egzaminy.operon.pl. Formularz jest anonimowy – wyniki danego ucznia będą oznaczone jedynie jego numerem w dzienniku.

Po wprowadzaniu wyników otrzymają Państwo:

  • szczegółowe raporty dla klasy i indywidualne raporty dla każdego ucznia,
  • plany powtórzeniowe opracowane na podstawie wprowadzonych wyników uczniów.

 
We wtorek 29 marca o godzinie 15.00 nastąpi chwilowe zamknięcie panelu do wprowadzania wyników w celu wygenerowania raportu oraz rankingów ogólnopolskich. Panel do wprowadzania wyników zostanie ponownie włączony 31 marca i będzie dostępny do końca roku szkolnego. Ostatniego dnia marcaukaże się raport oraz rankingi ogólnopolskie i wojewódzkie szkół biorących udział w Próbnej Maturze z Operonem.

Aby wprowadzić wyniki, należy zalogować się na stronie egzaminy.operon.pl i wybrać zakładkę „wprowadź wyniki”. Moduł klucza interaktywnego (e-klucz) pozwala sprawdzać prace uczniów. Aby móc w pełni korzystać z jego funkcjonalności, należy pamiętać o tym, że:

  • wprowadzenie wyników jest warunkiem koniecznym do otrzymania raportów i planów powtórzeniowych;
  • wyniki wprowadzają nauczyciele po zalogowaniu się na platformie egzaminy.operon.pl; na swoim koncie trzeba mieć dodaną szkołę, w której odbywa się egzamin (nazwa szkoły musi być zgodna z nazwą szkoły zgłoszonej do Próbnej Matury z Operonem); należy zwrócić uwagę na to, że jeżeli nazwa placówki w ostatnim czasie została zmieniona, trzeba dokonać aktualizacji na własnym koncie;
  • wyniki można wprowadzać na dwa sposoby – ręcznie, wpisując w pola przy numerach zadań liczbę zdobytych punktów, lub automatycznie, korzystając z narzędzia, które nalicza punkty (nauczyciel wskazuje wariant odpowiedzi udzielonej przez ucznia);
  • każdy nauczyciel wytypowany przez dyrektora ze zgłoszonej szkoły może wprowadzić wyniki z dowolnego przedmiotu, logując się na swoim koncie w serwisie Operon.pl.

 

infografika pm

Więcej informacji na temat tegorocznej edycji egzaminu znajduje się na stronie egzaminy.operon.pl.

Dzięki dostępowi do panelu przygotowania do egzaminu państwowego będą jeszcze skuteczniejsze. Generowane raporty są nie tylko cennym materiałem diagnostycznym, lecz także istotną informacją o postępach ucznia do przekazania rodzicom.
 

Dodatkowe arkusze Matura 2022

Szkołom biorącym udział w egzaminie próbnym zostały udostępnione dodatkowe arkusze (w wersji elektronicznej PDF) do przeprowadzenia drugiej edycji Próbnej Matury z Operonem w celu weryfikacji postępów uczniów.

Zachęcamy do przeprowadzenia drugiej edycji egzaminu próbnego w Państwa szkole w dowolnie wybranym terminie. Wybór sposobu wykorzystania dodatkowych arkuszy pozostawiamy Państwu – można przeprowadzić w szkole kolejny egzamin próbny, wypełnić zadania z arkusza z uczniami podczas zajęć czy przekazać go uczniom do pracy w domu. Nauczyciel ma dzięki temu możliwość dodatkowej weryfikacji stanu przygotowania uczniów do egzaminu. Wierzymy, że rozwiązanie zadań opracowanych przez Operon pozwoli uczniom lepiej przygotować się do państwowego egzaminu i zmotywować do nauki.

Jeszcze więcej materiałów przygotowujących do matury z poszczególnych przedmiotów znajdą Państwo w publikacjach - Arkusze maturalne z odpowiedziami z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Zawierają one zadania egzaminacyjnych dostosowane do wymagań obowiązujących w 2022 roku. W arkuszach wyraźnie zaznaczono zadania wymagane na maturze 2022, zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Nasze pozostałe publikacje zawierają KLUCZ DO ZDANEJ MATURY, a w nim treści i zadania, które maturzyści mogą pominąć podczas przygotowań do egzaminu maturalnego w 2022 roku.
 

zadania do matury