To wyjątkowy rok szkolny ‒ uczniowie trzecich klas gimnazjum uroczyście sprawdzą swoją wiedzę tuż przed startem do wymarzonych liceów czy techników i tym samym zamkną ostatni rozdział starej reformy systemu oświaty. Rozpoczęliśmy właśnie zapisy do Próbnego Egzaminu Gimnazjalnego z Operonem ‒ to nie tylko możliwość oswojenia gimnazjalistów z tym ważnym wydarzeniem, ale także cenne narzędzie pomocne
w zdiagnozowaniu tych obszarów, które jeszcze wymagają pracy i powtórek. 
 

Ostatni Próbny Egzamin Gimnazjalny z Operonem odbędzie się w dniach 4–6 grudnia 2018 roku. By wziąć udział w programie, wystarczy:

  • wejść na stronę https://www.operon.pl/Oferta/Egzaminy/Egzamin-Gimnazjalny-z-Operonem i u dołu strony kliknąć przycisk ZGŁOŚ SZKOŁĘ; wówczas pojawi się ekran logowania do konta w systemie Operon; 
  • zalogować się na swoim koncie w systemie Operon (w przypadku braku konta należy je założyć); 
  • po przejściu do konta dodać swoją szkołę, kliknąć przycisk ZGŁOŚ SZKOŁĘ, a następnie podać liczbę uczniów i zdawane przedmioty.

 
Każdy uczeń otrzyma 6 drukowanych arkuszy egzaminacyjnych, opracowanych zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej:

  1. Arkusz z części humanistycznej ‒ język polski
  2. Arkusz z części humanistycznej ‒ historia i wiedza o społeczeństwie
  3. Arkusz z części matematyczno-przyrodniczej ‒ matematyka
  4. Arkusz z części matematyczno-przyrodniczej ‒ przedmioty przyrodnicze
  5. Arkusz z języka obcego nowożytnego, poziom podstawowy ‒ do wyboru język angielski lub język niemiecki
  6. Arkusz z języka obcego nowożytnego, poziom rozszerzony ‒ do wyboru język angielski lub język niemiecki

Nauczyciele ze szkół uczestniczących w próbnym egzaminie otrzymają dostęp do panelu do wprowadzania wyników uczniów. Dzięki wprowadzonym danym będą mieć możliwość uzyskania szczegółowych raportów z wynikówszkoły, klas i poszczególnych uczniów. Na ich podstawie zostanie także wygenerowany plan powtórzeniowy – gotowy zestaw zadań uwzględniający słabe i mocne strony uczniów. Plany powtórzeniowe można otrzymać zarówno dla całej klasy, jak i dla indywidualnych uczniów. Będą one do pobrania na stronie internetowej Operonu.

Zachęcamy do udziału w Próbnym Egzaminie Gimnazjalnym z Operonem. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie www.egzaminy.operon.pl.