Ogólnopolska Próbna Matura z Operonem zbliża się wielkimi krokami! Za niecały miesiąc uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce będą mieli okazję sprawdzić swoją gotowość do majowego egzaminu podczas organizowanej przez nas próby generalnej. Wiemy, że początek roku szkolnego bywa bardzo angażujący
i nie wszyscy dyrektorzy mieli czas, by zapisać szkołę do Próbnej Matury. Dlatego zdecydowaliśmy się przedłużyć zapisy o cały tydzień, do 26 października.

 

Próbny egzamin odgrywa bardzo ważną rolę w procesie przygotowań do matury. Z jednej strony pozwala na sprawdzenie poziomu wiedzy uczniów na kilka miesięcy przez egzaminem państwowym ‒ to istotne, gdyż dzięki temu jest jeszcze czas, by zaplanować powtórki tego materiału i ćwiczenie tych umiejętności, które podczas próby wypadły najsłabiej. Z drugiej strony jest to zapoznanie uczniów z całym przebiegiem oficjalnej matury, niezbędnymi formalnościami, a także atmosferą tego wydarzenia. To zaś zdecydowanie wpływa na zminimalizowanie stresu w przyszłości.

 
Próbna matura jak „testowy obieg trasy”

O tym, jak ważne jest poznanie „przeciwnika”, wiedzą choćby osoby biorące udział w różnego rodzaju biegach przełajowych. Zazwyczaj ich organizatorzy umożliwiają uczestnikom przebiegnięcie trasy na kilka dni przez wyścigiem docelowym ‒ właśnie po to, by każdy mógł sprawdzić, co go czeka, ocenić swoją kondycję i zmodyfikować ostatnie treningi, a przede wszystkim dobrze rozplanować siły podczas właściwego startu. Trenerzy zalecają testowe obieganie trasy również ze względów psychologicznych.

 
Wyniki i zindywidualizowane powtórki

Próbna Matura to także wiele korzyści dla nauczycieli i dyrektora szkoły. Po wprowadzeniu wyników uczniów do naszego systemu każdy nauczyciel będzie mógł wygenerować indywidualny raport zarówno dla całej klasy, jak i dla poszczególnych uczniów. Udostępnimy także zestawy dodatkowych zadań, dobranych tak, by wspierać rozwijanie umiejętności, z których na próbnym egzaminie uczniowie uzyskali najsłabsze wyniki. Z kolei dyrektorzy otrzymają zbiorczy raport gotowości szkoły do majowej matury. Mogą Państwo również porównać wyniki swojej placówki z rezultatami uzyskanymi w poprzednich latach, a także z wynikami innych szkół w województwie i kraju.

 
Niespodzianka dla wszystkich uczestników Próbnej Matury z Operonem

Szkoły, które zgłoszą się do tegorocznej Próbnej Matury z Operonem, otrzymają dla swoich nauczycieli pakiet kursów video „Życie z pasją”, poprowadzonych przez Iwonę Majewską-Opiełkę z bezpłatnym egzaminem końcowym! Plan kursów można zobaczyć TUTAJ.

Zachęcamy więc do zapisów dyrektorów i nauczycieli szkół, które jeszcze nie zdecydowały się na przystąpienie do programu. Szkoły można zgłaszać zarówno poprzez panel zapisów jak i telefonicznie do 26 października. Szczegóły znajdą Państwo na stronie www.egzaminy.operon.pl. Wszelkich informacji udzielą także nasi konsultanci (tel. 58 679 00 00).
 

ZGŁASZAM SZKOŁĘ