Sprawdzian z Operonem kończy się obszerną informacją zwrotną dla uczniów i nauczycieli, opartą na ocenianiu kształtującym. Zebrane informacje z pewnością przydadzą się do przygotowania końcowej oceny opisowej. Wiemy, że sytuacja pandemiczna dla wielu z Państwa wymusza niestandardowe rozwiązania, dlatego wydłużamy możliwość zapisów na sprawdzian. 

 

Czym kończy się Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty? 

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty (OSKT) kończy się listem do ucznia z informacją zwrotną (IZ) zawierającą opis mocnych stron i obszarów do poprawy. Tak przygotowana IZ jest łatwa do wygenerowania w systemie po wprowadzeniu wyników i niesie za sobą większą wartość niż sama punktacja. Przygotowaliśmy dla Państwa wzór  umożliwiający stworzenie opracowania dla każdego trzecioklasisty, który można dostosować do indywidualnych potrzeb ucznia. Wzór zawiera elementy takie jak docenienie dobrych aspektów pracy, wskazanie obszarów do poprawy i podpowiedzi, co należy robić, aby nabyć czy doskonalić umiejętności. Jest to forma, którą dobrze odbierają zarówno uczniowie, jak i opiekunowie. Stanowi bodziec do rozwoju dzieci.
 

Jak przeprowadzić sprawdzian, jeśli nauka zdalna będzie się przedłużać?

Sprawdzian jest planowany na 13 maja. Jeśli z powodów związanych z pandemią nie będzie możliwości przeprowadzenia OSKT w tym terminie, istnieje możliwość wybrania innego dnia przez dyrektora lub przeprowadzenia sprawdzianu zdalnie (przez przekazanie arkuszy papierowych lub plików PDF dla osób przebywających na kwarantannie). Dla wszystkich zgłoszonych szkół przygotowaliśmy szczegółowe instrukcje na wypadek konieczności przeprowadzenia sprawdzianu w niestandardowej formie. W przypadku nauczania hybrydowego jest możliwe przeprowadzenie sprawdzianu w dwóch różnych dniach dla dzieci przebywających danego dnia stacjonarnie w szkole.

Arkusze będą dostępne do końca roku szkolnego na platformie egzaminy.operon.pl po zalogowaniu. Dostęp otrzymają tylko zgłoszone wcześniej szkoły.

baner przedluzamy zapisy na OSKT

 
Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie egzaminy.operon.pl.