infografika przygotowanie do egzaminu osmoklasisty
Już 11 marca nauczyciele języka polskiego i matematyki będą mogli pobrać bezpłatne testy dla szósto- i siódmoklasistów. To kolejny element programu przygotowań do egzaminu ósmoklasisty – testy są udostępniane cyklicznie, pomagają zweryfikować poziom wiedzy uczniów i pomóc im w przygotowaniach.

 
 

Program przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty

Diagnozy, cykliczne testy oraz indywidualny profil ucznia dostępne w naszym serwisie egzaminy.operon.pl zostały uruchomione w 2019 roku. Cieszą się one rosnącą popularnością, a to oznacza, że są pomocne w weryfikacji wiedzy Państwa uczniów.

Zbliża się termin państwowego egzaminu ósmoklasisty. Już 21 kwietnia odbędzie się pierwszy z nich. W ramach naszego programu udostępniliśmy diagnozy. Cyklicznie pobierają Państwo testy, z których mogą korzystać wszyscy nauczyciele języka polskiego i matematyki uczący w klasach 6, 7 i 8.
W miniony czwartek – 5 marca – szkoły biorące udział w grudniowej edycji Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty miały dostęp do dodatkowych arkuszy egzaminacyjnych z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego i niemieckiego. Zachęcamy do wprowadzania jego wyników
na stronie egzaminy.operon.pl.

ikonka wprowadz wyniki II edycji
ikonka pobierz diagnozy II edycji

Wyniki, które uczniowie uzyskują ze wstępnych diagnoz, poszczególnych testów i Próbnych Egzaminów Ósmoklasisty, nauczyciele mogą wprowadzać do specjalnego systemu. Umożliwia on  śledzenie ścieżki rozwoju uczniów już od klasy szóstej. System jest dostępny bezpłatnie
po zalogowaniu się w serwisie Operon. O programie przygotowań więcej pisaliśmy TU.

 
Elementy programu przygotowań

elementy programu przygotowan do PEO

Od środy 11 marca będzie dostępny ostatni – czwarty – test dla uczniów klasy szóstej i siódmej, a 13 maja udostępnimy Bezpłatne Arkusze Testów Szósto- i Siódmoklasistów. Wierzymy, że rozwiązanie zadań opracowanych przez Operon pozwoli uczniom lepiej przygotować się państwowego egzaminu i zmotywować do nauki.
 

Bezpłatny dostęp do strefy nauki dla uczniów

Aby pomóc uczniom w powtórkach i planowaniu nauki oraz przekazać pozytywną wiarę w sukces na egzaminie, opracowaliśmy serię podręczników TAK, ZDAM! Egzamin ósmoklasisty oraz platformę edukacyjną takzdam.pl. Uczniowie znajdą tam informacje o egzaminie, podpowiedzi dotyczące tego jak mogą zwiększyć efektywność nauki, materiały do powtórek czy kalkulator punktów obliczający orientacyjną liczbę punktów, które ósmoklasiści mogą uzyskać podczas rekrutacji do szkoły średniej. Po zalogowaniu do strefy nauki uczniowie uzyskują dostęp do dodatkowych materiałów, wyszukiwarki wiadomości, testów z odpowiedziami, arkuszy egzaminacyjnych i wielu innych, cennych treści przedstawionych w ciekawej, multimedialnej formie.

Wszystkim nauczycielom, którzy pobiorą i wprowadzą wyniki testu czwartego dla uczniów szóstej, siódmej lub ósmej klasy, przekażemy bezpłatny kod dostępu dla uczniów do strefy nauki na platformie takzdam.pl ważny do końca maja.

Nauczycieli, którzy skorzystają z całego programu przygotowań do egzaminu ósmoklasisty dla klasy szóstej, siódmej lub ósmej zachęcamy
do podzielenia się swoimi opiniami pisząc na adres info@operon.pl.

Więcej informacji można znaleźć na egzaminy.operon.pl