Weryfikacja postępów uczniów poprzez przeprowadzanie diagnoz, testów i egzaminów próbnych dostarcza nauczycielom cennej wiedzy na temat tego, co uczniowie powinni powtórzyć przed egzaminem ósmoklasisty. Elementy programu skutecznie motywują uczniów do nauki, a nauczycielom pomagają zaoszczędzić cenny czas.

 

Na stronie egzaminy.operon.pl udostępniliśmy diagnozy dla klas 6–8 szkoły podstawowej z języka polskiego i matematyki. Materiały są bezpłatne, dostępne po zalogowaniu. Mają Państwo także możliwość wprowadzenia ich wyników do systemu umożliwiającego monitorowanie postępów uczniów. Program przygotowań do egzaminu ósmoklasisty rozpoczyna się już od 6 klasy!

Diagnozy dla uczniów klas 6–8 szkoły podstawowej z języka polskiego i matematyki

Aby pobrać diagnozy, należy zalogować się na stronie egzaminy.operon.pl oraz przejść do zakładki DIAGNOZY I TESTY. Dostęp do diagnoz i testów jest bezpłatny i dostępny dla zalogowanych użytkowników. Po pobraniu oraz przeprowadzeniu diagnozy mogą Państwo wprowadzić jej wyniki, stworzyć profil ucznia, a także wygenerować raporty dla klasy.

 
Potencjał narzędzi ułatwiających przygotowanie uczniów do egzaminu państwowego 

Najważniejszy element przygotowań - Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty z Operonem - umożliwia przeprowadzenie próby generalnej przed egzaminem państwowym. To istotny argument przemawiający za jego przeprowadzeniem, ale z całą pewnością nie jedyny!

Szkoły zapisane do Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasistyotrzymają dostęp do trzech grup raportów: WYNIKI SZKOŁY, WYNIKI KLAS I WYNIKI UCZNIÓW. Dzięki temu mogą Państwo generować raporty dotyczące m.in. wyników poszczególnych uczniów, klas i szkoły na tle kraju, porównywać wyniki klas, zebrać dane na temat poziomu rozwiązywalności poszczególnych zadań, przyjrzeć się wynikom szkoły na przestrzeni lat (jeśli szkoła brała wcześniej udział w Ogólnopolskim Próbnym Egzaminie Ósmoklasisty).

Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasistyz Operonem wraz z dostępnymi diagnozami i testami daje nauczycielowi cenną wiedzę o postępach uczniów, co pozwala na dopasowanie rozwiązań do indywidualnych potrzeb na poszczególnych etapach przygotowań. Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty odbędzie się w dniach 5–7 grudnia 2023 r.

Zapisy trwają! Aby wziąć udział w egzaminie próbnym, szkoła musi zgłosić liczbę uczniów, którzy przystąpią do Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty z Operonem.

Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem strony internetowej egzaminy.operon.pl.

Więcej informacji na temat programu przygotowań do egzaminu ósmoklasisty znajdą Państwo na stronie egzaminy.operon.pl.