Do zakończenia roku szkolnego został nieco ponad miesiąc. Uczniowie czują zbliżające się wakacje i jednocześnie czekają na zakończenie roku szkolnego oraz podsumowanie ich pierwszego etapu edukacji. 

 

Podsumowanie pierwszego etapu edukacji

Dla najmłodszych uczniów Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty był pierwszym tego typu wyzwaniem w czasie trzyletniej edukacji. Zapewne z niecierpliwością oczekują teraz na jego wyniki. Warto sprawdzać wiedzę i umiejętności nie po to, by wystawić ocenę, lecz po to, aby wspomóc dzieci w rozwoju i przekazać im odpowiednie wskazówki do dalszej pracy. Oczywiście subiektywna ocena trudności zadań przez dzieci może nieco różnić się od wyników, ale bardzo ważne jest, by najmłodsi wyszli ze sprawdzianu z pozytywnym nastawieniem. W tym celu zachęcamy Państwa do wprowadzenia wyników sprawdzianu oraz do wygenerowania informacji zwrotnej w formie indywidualnych listów, zawierających elementy oceniania kształtującego.

Sprawdzian ma na celu pomoc nauczycielom w odpowiedniej diagnozie umiejętności uczniów. Pozwala przygotować obszerną i rzetelną informację zwrotną dla uczniów i opiekunów – w podziale na wszystkie obszary i zadania (dzięki czemu wiadomo, z czym najmłodsi uczniowie radzą sobie świetnie, a z czym – słabiej). Dzięki wprowadzeniu wyników będą mieli Państwo również możliwość wygenerowania raportów i sprawdzenia, jak na tle szkoły i kraju wypadają Państwa uczniowie.

wprowadzanie wynikow grafika

 

Czas na wprowadzanie wyników

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Szybkie wprowadzenie wyników da Państwu szanse wykorzystania informacji o rezultatach uczniów przy tworzeniu końcowych ocen opisowych. Umożliwi także przekazanie wytycznych diagnostycznych nauczycielom klas czwartych. A jak pokazuje nasze doświadczenie – i dzieci czekają na szybką informację zwrotną.

Wyniki swojej klasy wprowadzą Państwo po kliknięciu przycisku „Wprowadź wyniki” na stronie:

https://egzaminy.operon.pl/index/trzecioklasista.