Jak przygotować ramowy program kursu języka polskiego jako obcego? Gdzie szukać pomocnych publikacji? Z jakich metod skorzystać, by zaprojektowany kurs był optymalnie dopasowany do potrzeb uczniów z zagranicy? I jednocześnie – co powinno się w nim znaleźć, by był naprawdę użyteczny dla nauczyciela języka polskiego?

 

Jak stworzyć efektywny kurs języka polskiego jako obcego?

W środę 21 września o 18.00 na platformie Mobilna szkoła odbędzie się webinar pt. ABC tworzenia ramowego programu kursu języka polskiego jako obcego.Spotkanie jest częścią programu skierowanego do polonistek i polonistów ze szkół podstawowych – Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego w szkole. Podstawy. Uczestnicząc w webinarach i kursach programu, mają Państwo okazję rozwinąć swój warsztat pracy i uzyskać certyfikat z metodyki nauczania języka polskiego jako obcego. Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ.

webinary

Autorem programu jest Łukasz Szeliga – nauczyciel i lektor języka polskiego, który od 11 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą z doświadczeniem migracji. Podczas webinaru dowiedzą się Państwo, gdzie szukać wsparcia merytorycznego w zaprojektowaniu ramowego programu kursu języka polskiego jako obcego. Prowadzący podzieli się z uczestnikami spotkania wskazówkami i swoimi sprawdzonymi pomysłami. Zapraszamy wszystkich polonistów ze szkół podstawowych, którzy mają w klasie uczniów z doświadczeniem migracji. Nie mogą Państwo przegapić tego wydarzenia!
 

Korzyści dla nauczycieli biorących udział w programie

Nauczyciele, którzy wezmą udział w wszystkich czterech webinarach i czterech kursach programu, oprócz wspominanego certyfikatu z zakresu metodyki nauczania języka polskiego jako obcego zyskają dostęp do:

  • czterech webinarów z możliwością komentowania i zadawania pytań na czacie; 
  • materiałów dodatkowych po webinarach w postaci prezentacji od autora i podsumowania treści; 
  • czterech kursów, każdy złożony z 2–3 modułów; 
  • konsultacji merytorycznych z autorem cyklu; 
  • spotkań live na Facebooku, podczas których autor odpowie na pytania uczestników.

 
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami programu realizowanego na platformie Mobilna szkoła TUTAJ.

 
Harmonogram webinarów i kursów programu 

24.08 o godz. 18.00
Webinar: Wprowadzenie do pracy z uczniem z doświadczeniem migracji – jak dostosowywać treść i upraszczać materiały? Nagranie można odtworzyć TUTAJ.
Kurs: Praktyczne podejście do nauczania gramatyki. Dedukcja vs. Indukcja. Dołączyć do kursu można TUTAJ

07.09 o godz. 18.00
Webinar: Rozumienie ze słuchu i mówienie jako podstawy komunikacji ucznia. Nagranie można odtworzyć TUTAJ.
Kurs: Projektowanie materiałów rozwijających sprawność w czytaniu ze zrozumieniem i pisaniu. Dołączyć do kursu można TUTAJ.

21.09 o godz. 18.00
Webinar: ABC tworzenia ramowego programu kursu języka polskiego jako obcego. Zapisy na webinar odbywają sie TUTAJ.
Kurs: Tworzenie angażujących lekcji języka polskiego jako obcego w duchu podejścia zorientowanego na działanie. Dołączyć do kursu będzie można wkrótce TUTAJ.

05.10 o godz. 18.00
Webinar: Razem, a nie osobno. Rozwijanie kompetencji interkulturowej uczniów. Zapisy na webinar będą dostępne już wkrótce TUTAJ.
Kurs: Jak oceniać uczniów z doświadczeniem migracji? Projektowanie sprawdzianów, testów i pomocy stanowiących użyteczną informację zwrotną dla ucznia i nauczyciela. Dołączyć do kursu będzie można wkrótce TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy!
Wydawnictwo Operon