Jak w ciekawy sposób przekazać uczniom informacje na temat dbania o bezpieczeństwo własne i innych? Jak skutecznie przypomnieć im zasady postępowania w sytuacji zagrożenia? Co zrobić, aby mieć pewność, że będą potrafili odpowiednio zareagować? Zapraszamy Państwa do udziału w webinarze, który odbędzie się w środę 31 maja na platformie Mobilna szkoła. Nie mogą Państwo przegapić tego wydarzenia!

 

Wielkimi krokami zbliża się zakończenie roku szkolnego. Wkrótce uczniowie rozpoczną zasłużony wakacyjny wypoczynek – wyjadą do rodziny, będą zwiedzać Polskę i inne kraje, uczestniczyć w koncertach i festiwalach. Warto przypomnieć im podstawowe zasady bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia, również w tych o charakterze terrorystycznym. Zwykle nie myślimy o tym podczas wakacji czy urlopu, a przecież duże skupiska ludzi mogą być celem ataku dla potencjalnych napastników.
 

Bezpieczeństwo na lekcjach EDB – praktyczny webinar

W środę 31 maja o godzinie 18.00 na platformie Mobilna szkoła odbędzie się webinar „Bezpieczeństwo w sytuacji zagrożenia – praktyczne wskazówki dla uczniów”. Spotkanie poprowadzą Barbara Boniek – nauczycielka, wykładowczyni, organizatorka ogólnopolskich wydarzeń z zakresu bezpieczeństwa, oraz Andrzej Kruczyński – były oficer GROM, uczestnik działań specjalnych i misji zagranicznych.

webinar edb

Podczas webinaru przeanalizują Państwo przykładowe sytuacje kryzysowe, które mogą spotkać uczniów w wakacje. Prowadzący przypomną skuteczne sposoby zachowania się i współpracy z służbami w trakcie zagrożenia. Przedstawią także konkretne wskazówki, co należy robić w oczekiwaniu na pomoc odpowiednich służb. To wszystko będą mogli Państwo przekazać uczniom na lekcjach EDB. Dzięki temu w odpowiedni sposób wesprą Państwo dzieci i młodzież oraz wyposażą ich w umiejętności przydatne nie tylko w okresie wakacyjnym.

Na webinar zapraszamy nauczycielki i nauczycieli edukacji dla bezpieczeństwa – zarówno uczących w liceach i technikach, jak i w szkołach branżowych.
 

Uczeń wyposażony w zasady postępowania podczas zagrożenia

Dzięki udziałowi w spotkaniu:

 • zaangażują Państwo uczniów na zajęciach na temat bezpieczeństwa w zagrożeniu;
 • odpowiednio przygotują Państwo uczniów do niebezpiecznych sytuacji;
 • skutecznie utrwalą z uczniami zasady postępowania w przypadku zagrożeń;
 • zapoznają Państwo uczniów i przećwiczą z nimi procedurę „4U”;
 • uświadomią Państwo uczniom sytuacje potencjalnie niebezpieczne.

 
Aby zapisać się na webinar, wystarczy zalogować się na platformie Mobilna szkoła.

 
Efektywne lekcje EDB po zmianach w podstawie programowej 

W 2022 znowelizowano podstawę programową m.in. do edukacji dla bezpieczeństwa. Dlatego podręcznik do EDB dla LO, technikum oraz branżowej szkoły I stopnia został zaktualizowany.

Zgodny ze zaktualizowaną podstawą programową podręcznik do EDB:

 • zawiera najnowsze treści dotyczące edukacji obronnej:
  - reagowania w sytuacji zagrożenia działaniami wojennymi,
  - cyberbezpieczeństwa w wymiarze wojskowym,
  - szkolenia strzeleckiego;
 • w jasny i atrakcyjny sposób objaśnia zagadnienia dotyczące działań ratowniczych;
 • ułatwia opanowanie wymaganych umiejętności dzięki ciekawym ikonografikom, zdjęciom i ilustracjom.

 
Zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną publikacją. Aby to zrobić, wystarczy kliknąć w odpowiedni link poniżej.

ZOBACZ PODRĘCZNIK DO LICEUM I TECHNIKUM          ZOBACZ PODRĘCZNIK DO SZKOŁY BRANŻOWEJ