Zmiany, zmiany, zmiany… – wydaje się, że to najczęściej powtarzane ostatnio słowo w kontekście oświaty.  Co zatem zmieniło się w ostatnim czasie w polskiej edukacji – zarówno w sposobie nauczania, jak i uczenia się? Jak w tych zmianach odnajdują się nauczyciele? Czym są słynne „kompetencje przyszłości”? Jak małymi krokami można osiągnąć wielki efekt w postaci stworzenia nowoczesnego warsztatu pracy nauczyciela? I w końcu – jak dzięki programom Mobilnej szkoły poznać proste sposoby na trudne lekcje i  przeprowadzić je z tzw. „efektem wow”? 

 

baner debata mobilna szkola

Na te i wiele innych pytań odpowiedzą w inaugurującej start programów Mobilnej szkoły debacie znani i cenieni belfrzy: Przemek Staroń, Oktawia Gorzeńska i Dawid Łasiński.

Debata z udziałem topowych belfrów odbędzie się w poniedziałek 1 marca o godzinie 18.00. Będzie to wydarzenie online, w którym udział jest całkowicie bezpłatny. Aby uczestniczyć w debacie, wystarczy wejść na stronę i pozostawić swój e-mail, na który otrzymają Państwo wszystkie szczegóły dotyczące spotkania i kolejnych planowanych aktywności w ramach Mobilnej szkoły. Bezpośredni link do spotkania: TUTAJ. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z programem debaty.

 

PROGRAM DEBATY 

I. Wprowadzenie i przedstawienie ekspertów

Przemek Staroń – nauczyciel, wykładowca, trener i psycholog. Wielokrotnie nagradzany za swoją edukacyjną działalność, w tym m.in. finalista Global Teacher Prize 2020.

Oktawia Gorzeńska – ekspertka edukacyjnych zmian, innowacji i przywództwa z doświadczeniem dyrektorskim.

Dawid Łasiński – nauczyciel chemii, znany jako Pan Belfer – nauczyciel z internetów.

II. Gdy zmiana goni zmianę – róbmy swoje!... Dyskusja kompetencjach współczesnych nauczycieli

  • Zarys okoliczności, w jakich obecnie funkcjonują nauczyciele, i nakreślenie perspektywy przyszłości.
  • O wartości, jaką niesie wymiana doświadczeń w edukacji.
  • O tym, dlaczego warto wziąć rozwój we własne ręce – o poczuciu sprawczości, świadomym rozwijaniu kompetencji i docenianiu.
  • Najtrudniejszy pierwszy krok, a ten jest już za nauczycielami – jak nauczyciele mogą wykorzystać zdobyte już umiejętności w swojej codziennej praktyce zawodowej.

 

III. Proste sposoby na trudne lekcje i wsparcie w budowaniu kompetencji współczesnego nauczyciela, czyli o tym, co czeka Nauczycieli w Mobilnej szkole
 

IV. Sesja pytań i odpowiedzi

Nie może Państwa zabraknąć. Serdecznie zapraszamy!
 

O programach Mobilnej szkoły 

Programy Mobilnej szkoły zostały stworzone dla nauczycieli i przez nauczycieli, którym bliska jest edukacja. Wśród autorów znaleźli się również: Agnieszka Jankowiak-Maik, Marcin Lemiszewski, Jarosław Basaj, Krzysztof Chojecki, Sebastian Ropel, Joanna Gadomska, Marek Grzywna, Agnieszka Jankiewicz, Joanna Pawlak-Jęczewska, Marta Badowska, Marta Młyńska oraz Marcin Wiechetek.

Debata pt. „Gdy zmiana goni zmianę – róbmy swoje!” jest jedną z trzech zaplanowanych w ramach programów Mobilnej szkoły. Jeszcze w marcu odbędą się dwie debaty online z udziałem topowych belfrów – autorów programów przedmiotowych, które zainaugurują start programów matematyczno-przyrodniczych oraz humanistycznych. Autorzy programów przybliżą Państwu ich szczegóły i opowiedzą o swoich sposobach na lekcje. O szczegółach będziemy informować!

Programy Mobilnejszkoły zostały przygotowane dla nauczycieli przedmiotowych, wychowawców, pedagogów szkolnych oraz dyrektorów. Dzięki ich realizacji nauczyciele poznają autorski warsztat pracy topowych belfrów oraz pomysły i gotowe rozwiązania do zastosowania na swoich lekcjach.

Programy Mobilnej szkoły to także wiedza i gotowe rozwiązania, które będą wspierać nauczycieli w budowaniu kompetencji emocjonalno-społecznych. Pomogą nabyć umiejętności zwinnego zarządzania swoim czasem, klasą i szkołą oraz wyposażą w kompetencje, dzięki którym pedagodzy z łatwością i przyjemnością przeprowadzą mobilną lekcję.

Mobilną szkołę rozpoczynamy od debat i webinarów. W kolejnym etapie zaprosimy Państwa na kursy, które pozwolą na praktyczne przygotowanie i szczegółowe poznanie rozwiązań proponowanych przez Liderów programów.

Więcej informacji o Mobilnej szkole można znaleźć na stronie TUTAJ.