Jak poprowadzić fascynującą dla uczniów i jednocześnie satysfakcjonującą dla nauczyciela lekcję  języka polskiego? Jak współczesnemu pokoleniu mówić o przeszłości? Czy bunt jest rozumiany dziś tak samo jak kiedyś? Czy da się omawiać z uczniami fragmenty „Chłopów” Władysława Stanisława Reymonta przez analogię do programu „Rolnik szuka żony”? Odpowiedzi znajdą Państwo w webinarach Jarosława Basaja – lidera programu Mobilny polonista. Zachęcamy do przeczytania, co o swoim programie mówi autor, a także do udziału w dzisiejszej debacie i webinarach z przedmiotów humanistyczno-artystycznych Mobilnej szkoły!

 

Kim jest Jarosław Basaj?

To nauczyciel języka polskiego, autor inicjatyw promujących edukację kulturalną, trener w zakresie edukacji medialnej, uhonorowany nagrodą PISF za edukację filmową młodego widza, lider programu Mobilny polonista. Jarosław Basaj zaprasza do wzięcia udziału w webinarach:

Nauczyciele języka polskiego potrafią sprawić, że młodzież odkrywa skarby literatury, których się nie spodziewa. Przy tematach uważanych za nieciekawe i niedzisiejsze uczniowie przeżywają emocje razem z bohaterami, próbując odnieść ich losy do własnych doświadczeń. Lekcje są fascynujące – dla uczniów ciekawe, nauczycielom dają satysfakcję… Chcielibyśmy, żeby zawsze tak można było powiedzieć o prowadzonych przez nas zajęciach? Z pewnością często tak jest.

Uczniowie nieustannie oczekują ciekawych lekcji i możliwości wypowiedzenia się w bezpieczny sposób, bez stresu. Nauczycielom zależy na rozbudzeniu ich ciekawości i aktywnym udziale. Wszyscy chcą, by zajęcia były satysfakcjonujące i rozwijające.

Jak zaintrygować i zainteresować uczniów tematem? Co wykorzystać, by poprawić komunikację i zachęcić młodzież do aktywności? Jak poradzić sobie w tych niecodziennych okolicznościach, które od roku są już, niestety, codziennością? Odpowiedzi postaramy się odnaleźć w programie Mobilny polonista. Serdecznie zapraszam!

baner webinary

Premierowy webinar w ramach programu Mobilny polonista już w najbliższy wtorek 23 marca o godzinie 17.00„Lekcja języka polskiego w pigułce: Witaj jutrzenko swobody, za tobą słońce zbawienia. Czy na romantyzmie bunt się skończył?” Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania: TU.

Kolejne spotkania odbędą się w kwietniu i w maju. Tematy przyszłych webinarów to: „Lekcja w pigułce: Od Krasickiego do Młynarskiego. Jacy jesteśmy?” oraz „Lekcja w pigułce: Rolnik szuka żony, czyli co Macieja Borynę połączyło z Jagną Paczesiówną?”. Szczegóły i możliwość zapisu znajdują się na TEJ stronie.  Jest ona na bieżąco uzupełniana informacjami o nowych spotkaniach z twórcami Mobilnej szkoły.
 

Zapraszamy do Mobilnej szkoły i zapoznania się z planem wydarzeń na przyszły tydzień:

Poniedziałek, 22.03, godz. 18.00„Idealna lekcja z przedmiotów humanistycznych to taka… Właściwie jaka?” Debata z udziałem topowych belfrów – autorek i autorów programów humanistyczno-artystycznych Mobilnej szkoły.

baner mobilna szkola

O tym, czego potrzebują nauczyciele, aby przeprowadzić fascynującą lekcję dla swoich uczniów, oraz o swoich pomysłach i gotowych sposobach do wykorzystania na lekcjach opowiedzą: Jarosław Basaj, Agnieszka Jankowiak-Maik, Agnieszka Jankiewicz, Marcin Lemiszewski, Joanna Pawlak-Jęczewska, Marcin Wiechetek, Marta Badowska oraz prowadzący debatę Przemek Staroń.

Będzie to wydarzenie online, w którym udział jest całkowicie bezpłatny. Uczestnictwo w spotkaniu zostanie potwierdzone zaświadczeniem. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania: TU.

Wtorek 23.03, godz. 17.00 – „Lekcja języka polskiego w pigułce: Witaj jutrzenko swobody, za tobą słońce zbawienia. Czy na romantyzmie bunt się skończył?”, którą poprowadzi Jarosław Basaj. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania: TU.

Wtorek 23.03, godz. 19.00 – „Lekcja etyki i filozofii w pigułce: Jak żyć dobrze, aby potem niczego nie żałować?”, którą poprowadzi Przemek Staroń. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania: TU.

Środa 24.03, godz. 18.00„Lekcja historii w pigułce: Arabowie i islam”, którą prowadzi Agnieszka Jankowiak-Maik,znana w sieci jako Babka od histy. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania: TU.

Czwartek 25.03, godz. 17.00„Lekcja EdB w pigułce: Pożary”, którą poprowadzi Marcin Wiechetek. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania: się TU.

Czwartek 25.03, godz. 19.00„Lekcja muzyki w pigułce: Kilka słów o tańcu”, którą prowadzi Marcin Lemiszewski. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania: TU.

Piątek 26.03, godz. 18.00 – „Jak pracować z uczniami, by chciało im się chcieć uczyć i (współ)działać?”webinar, który wspiera nauczycieli we wzmacnianiu kompetencji zwinnego zarządzania klasą. Prowadzi go Oktawia Gorzeńska. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania: ­­­TU.

 
Więcej informacji o programach Mobilnej szkoły i kolejnych webinarach z przedmiotów humanistyczno-artystycznych znajdą Państwo na TEJ stronie. Plan spotkań w ramach Mobilnej szkoły jest tam na bieżąco aktualizowany. Serdecznie zapraszamy!