Jak przeprowadzić dobrą lekcję z przedmiotów ścisłych? Jak nauczać, aby uczniowie chcieli się uczyć? Jak z przyjemnością i łatwością łączyć tradycyjne i nowoczesne narzędzia w codziennej praktyce nauczyciela? Jak zainteresować uczniów i o zagadnieniach trudnych mówić w prosty sposób? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdą Państwo w debacie pt. „Idealna lekcja z przedmiotów ścisłych to taka… Właściwie jaka?”, która zainauguruje start programów matematyczno-przyrodniczych w Mobilnej szkole.

 

baner debata

O swoich pomysłach i gotowych sposobach do wykorzystania na lekcjach z przedmiotów ścisłych i wychowawczych opowiedzą autorzy programów Mobilnej szkoły. Wśród nich są: Dawid Łasiński, Joanna Gadomska, Krzysztof Chojecki, Sebastian Ropel, Marek Grzywna, Marta Młyńska i Przemek Staroń.

Debata z udziałem autorów programów matematyczno-przyrodniczych oraz programu Mobilny wychowawca odbędzie się w poniedziałek, 15 marca o godzinie 18.00. Będzie to wydarzenie online, w którym udział jest całkowicie bezpłatny. Uczestnictwo w spotkaniu zostanie potwierdzone zaświadczeniem. Bezpośredni link do spotkania: TUTAJ.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z programem debaty.
 

PROGRAM SPOTKANIA

I. Wprowadzenie i przedstawienie ekspertów

Dawid Łasiński – nauczyciel chemii, znany jako Pan Belfer – nauczyciel z internetów

Joanna Gadomska – nauczycielka biologii, twórczyni „EKO-SZKOŁY” i popularnej w sieci Biologii z blondynką

Krzysztof Chojecki – nauczyciel matematyki, pomysłodawca projektu edukacyjnego „Pi-stacja matematyka”

Sebastian Ropel – nauczyciel geografii, koordynator wielu projektów oraz scenariuszy z zakresu edukacji globalnej

Marek Grzywna – nauczyciel informatyki, pomysłodawca i organizator Ogólnopolskiego Projektu Emp@tyczna Klasa

Marta Młyńska – trenerka, metodyczka i edukatorka, autorka szkoleń dla nauczycieli, które wspomagają szkoły w rozwoju. W Mobilnej szkole, razem z Przemkiem Staroniem, współtworzy program Mobilny wychowawca

Debatę poprowadzi Przemek Staroń – nauczyciel, wykładowca, trener i psycholog. Wielokrotnie nagradzany za swoją edukacyjną działalność finalista Global Teacher Prize 2020
 

II.Idealna lekcja z przedmiotów ścisłych to taka… Właściwie jaka? – dyskusja o tym, czego potrzebuje nauczyciel, aby przeprowadzić dobrą lekcję dla swoich uczniów

‒ Czym jest, od czego się zaczyna i… bez czego nie ma mowy o dobrej lekcji

‒ Jak sprawić, aby edukacja była dziś ciekawym i rozwijającym doświadczeniem dla uczniów i przynosiła satysfakcję nauczycielom

‒ O równowadze między tradycyjnymi i nowoczesnymi narzędziami wykorzystywanymi podczas prowadzenia lekcji

‒ O relacjach, które nigdy nie tracą na wartości, a dziś jeszcze bardziej na niej zyskują
 

III. Pomysły i gotowe sposoby na przeprowadzenie lekcji z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz lekcji wychowawczych, czyli o tym, co czeka nauczycieli w Mobilnej szkole
 

IV. Sesja pytań i odpowiedzi
 

Nie może Państwa zabraknąć. Serdecznie zapraszamy!
 

Tymczasem: 3…2…1… Start! Już dziś startują webinary Mobilnej szkoły

Plan premierowych webinarów Mobilnej szkoły:

Poniedziałek, 8.03, godz. 18.00 „Lekcja wychowawcza w pigułce: Rozwijam skrzydła, czyli o budowaniu samoświadomości i samoakceptacji” z Przemkiem Staroniem i Martą Młyńską. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania TU.

Wtorek, 9.03, godz. 18.00„Jak tworzyć nowoczesny warsztat pracy nauczyciela?" z Oktawią Gorzeńską. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania TU.

Środa, 10.03, godz. 18.00- „Ucz skutecznie i mobilnie, wspierając się Aplikacją Operon 45” z Panem Belfrem – Dawidem Łasińskim. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania TU.

Czwartek, 11.03, godz. 18.00„Jak budować współpracę w szkole?” z Oktawią Gorzeńską. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania TU.

baner mobilna lekcja

Dawid Łasiński – znany jako Pan Belfer – nauczyciel chemii i fan wszelkiego rodzaju nowinek technologicznych przygotował dla Państwa specjalny webinar pt. „Ucz skutecznie i mobilnie, wspierając się Aplikacją Operon 45”. Co Państwo na to, aby smartfon stał się nareszcie narzędziem pracy nauczyciela na miarę XXI wieku? Chcą Państwo zobaczyć, czy jest to możliwe? A może wydaje się Państwu, że jest to trudne? Pan Belfer weźmie „na warsztat” aplikację Operon 45 i pokaże jak łatwo i przyjemnie korzystać ze wszystkich jej funkcjonalności oraz gdzie znaleźć materiały do wykorzystania na lekcjach, które zostały stworzone przez topowych belfrów – autorów programów Mobilnej szkoły.

TU znajdą Państwo szczegóły spotkania. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TUTAJ.

Zapraszamy na stronę Mobilnej szkoły, gdzie znajduje się plan webinarów na cały najbliższy miesiąc. Już dziś możecie Państwo zapisywać się na wszystkie spotkania z topowymi belframi. Plan spotkań, który znajduje się na TEJ stronie, jest na bieżąco aktualizowany.

Webinary w ramach Mobilnej szkoły startują już dziś i potrwają do maja. Spotkania z autorami programów Mobilnej szkoły odbywają się od poniedziałku do piątku. Serdecznie zapraszamy!