Mikołajki to nie tylko czas dla dzieci, lecz także dobry pretekst, by zrobić coś dla siebie. Liderzy programu Mobilny wychowawca – Przemek Staroń i Marta Młyńska – mają dziś dla Państwa wyjątkowy prezent – spotkanie „na żywo” dające realne wsparcie, skuteczne narzędzia radzenia sobie w trudnej sytuacji i mnóstwo dobrej energii!

 

Sytuacje kryzysowe są na stałe wpisane w ludzkie życie. Każdy ich czasem doświadcza, każdy radzi sobie z nimi jak umie, ale nie każdy wie, że istnieją sprawdzone metody, by odpowiednio zareagować i pomóc sobie lub osobie będącej w stanie kryzysu. Dzięki wiedzy i umiejętnościom oraz empatycznej postawie, z którymi chcą się z Państwem podzielić liderzy programu Mobilny wychowawca – Przemek Staroń i Marta Młyńska – otrzymają Państwo skuteczne narzędzia dające realną pomoc w trudnej emocjonalnie sytuacji. Rolą wychowawcy jest przecież wspieranie uczniów w drodze ku dorosłości i wskazywanie im pomocnych rozwiązań, a lekcja wychowawcza jest zawsze okazją do wartościowego dialogu z klasą.

Podczas webinaru Przemka Staronia i Marty Młyńskiej wydarzy się rzecz niezwykła, bo przecież nie tylko uczniowie, lecz także nauczyciele potrzebują mądrego, świadomego zadbania o swój balans wewnętrzny i dobrostan w życiu prywatnym i zawodowym. Wiedzą o tym doskonale liderzy programu Mobilny wychowawca, dlatego, jak sami zapowiadają, w trakcie dzisiejszego spotkania „na żywo” będzie merytorycznie, emocjonująco, inspirująco i budująco – dla każdego, kto zechce zrobić coś dla siebie i dołączy już dziś o 18.00 TUTAJ.

baner wychowawca webinar

Poza lekcją wychowawczą, cenną merytorycznie oraz terapeutycznie zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli, czekają na Państwa w tym tygodniu webinary z przedmiotów ścisłych: matematyki, chemii, geografii i fizyki. Krzysztof Chojecki odpowie na pytanie, co łączy nawigację, budownictwo i kryzys na giełdzie. Dawid Łasiński czeka na Państwa z mieszanką wybuchową, jak na prawdziwego chemika przystało, łączącą teorię, eksperymenty i grę w puzzle. Sebastian Ropel podpowie, jak rozmawiać z uczniami o wpływie naszych codziennych działań na faktyczny stan Ziemi, by rozbudzić w nich świadomość i poczucie odpowiedzialności. Z kolei Waldemar Grabowski odpowie na pytanie, czy podbój kosmosu powinien zacząć się od Marsa.

Zapraszamy zatem serdecznie na spotkania „na żywo” przeznaczone dla nauczycieli liceum, technikum i szkół branżowych, zaplanowane w Mobilnej szkole na ten tydzień. Wszystkie szczegóły dotyczące webinarów i kursów znajdą Państwo w zakładce NOWOŚCI oraz TU w ramach konkretnych programów przedmiotowych.

Aby zapisać się na dowolny webinar i wziąć w nim udział, wystarczy wejść na platformę Mobilna szkoła, wybrać interesujący Państwa webinar i kliknąć przycisk „zapisz się”, który przekieruje Państwa do logowania do konta Operon. Następnie należy zalogować się i gotowe! Posiadanie konta Operon i logowanie są konieczne, by zapisać się na spotkanie i w nim uczestniczyć.
 

Spotkania „na żywo” dostępne także w formie nagrań

To Państwo decydują, co i kiedy oglądają, co Państwa inspiruje i wspiera w codziennej pracy nauczyciela. Dlatego jeżeli nie mogą Państwo uczestniczyć w spotkaniu „na żywo” w podanym terminie, to zapraszamy do odtworzenia nagrania. Wszystkie webinary są rejestrowane i już dziś na platformie Mobilna szkoła znajdą Państwo nagrania ze spotkań, które dotychczas się odbyły.

Uczestnictwo w spotkaniach „na żywo”, jak również odtwarzanie nagrań z webinarów dostępnych dla Państwa na platformie Mobilna szkoła, jest potwierdzone zaświadczeniem.
 

Po webinarze czas na kurs! Oto gotowa instrukcja do poprowadzenia lekcji

Mobilna szkoła powstała po to, by wspierać Państwa w nauczaniu przedmiotów, oferując całe spektrum skutecznych rozwiązań, którymi dzielą się jej autorzy w swoich webinarach i kursach.

Webinary to lekcje w pigułce. Prowadzący prezentują w nich swoje autorskie sposoby na daną lekcję oraz sprawdzone narzędzia i materiały, z których korzystają. Są one dostępne najpierw w formie spotkań „na żywo”, a następnie w postaci nagrań udostępnionych na platformie.

Kursy są dopełnieniem webinarów. Jeśli chcą Państwo otrzymać gotowe instrukcje do przeprowadzenia lekcji zaprezentowanej w webinarze, to znajdą je Państwo w kursach o takim samym tytule na platformie Mobilna szkoła. W kursach autorzy omawiają każdą część lekcji i podają szczegółowe wskazówki do jej poprowadzenia.

Dodatkowo otrzymują Państwo gotowe prezentacje multimedialne do poprowadzenia lekcji, dostępne bezpłatnie w Multitece i w aplikacji Operon 45. Sprawdzone pomysły, precyzyjna instrukcja i gotowe materiały mają szansę odczarować każdy, nawet najbardziej wymagający temat lekcji!

nowe webinary i kursy

 
Harmonogram webinarów „na żywo”, które odbędą się w tym tygodniu 

Poniedziałek 06.12, godz. 18.00 – Lekcja WYCHOWAWCZA: „Nie radzę sobie, czyli jak się odnaleźć w sytuacji kryzysowej?”, prowadzą Przemek Staroń i Marta Młyńska. Informacje i bezpośredni link do spotkania znajdują się TUTAJ.

Wtorek 07.12, godz. 18.00 – Lekcja MATEMATYKI w pigułce: „Wprowadzenie do równań – równania, które zmieniły świat”, prowadzi Krzysztof Chojecki. Informacje i bezpośredni link do spotkania znajdują się TUTAJ.

Środa 08.12, godz. 18.00 – Lekcja CHEMII w pigułce: „Reakcje zobojętniania”, prowadzi Dawid Łasiński znany jako Pan Belfer. Informacje i bezpośredni link do spotkania znajdują się TUTAJ.

Czwartek 09.12, godz. 18.00 – Lekcja GEOGRAFII w pigułce: „Mój ślad na Ziemi wpływa na stan środowiska przyrodniczego”, prowadzi Sebastian Ropel. Informacje i bezpośredni link do spotkania znajdują się TUTAJ.

Piątek 10.12, godz. 17.00 – Lekcja FIZYKI: „Oddziaływanie pola magnetycznego na poruszające się ładunki”, prowadzi Waldemar Grabowski. Informacje i bezpośredni link do spotkania znajdują się TUTAJ.

Zapraszamy do udziału w najbliższych spotkaniach „na żywo” i obserwowania zakładki NOWOŚCI na platformie Mobilna szkoła, która jest na bieżąco aktualizowana o kolejne spotkania. Więcej szczegółów, w tym nagrania z webinarów, które już się odbyły, znajdą Państwo TU oraz w ramach konkretnych programów przedmiotowych.

Serdecznie zapraszamy!