Czym tak naprawdę jest dobrostan i jak skutecznie o niego zadbać w życiu prywatnym i codziennej pracy nauczyciela? Jak zainteresować ucznia sposobem opowiadania o świecie sprzed dwóch stuleci? Jak umiejętność myślenia wizualnego wpływa na proces nauki? A także jak praktycznie – na lekcji – stać się dla ucznia mentorem i przewodnikiem w drodze, którą właściwie pokonuje sam? Na te i wiele innych pytań - ważnych i wartych refleksji – znajdą Państwo odpowiedź w nowych webinarach i kursach dostępnych na platformie rozwojowej dla nauczycieli Mobilna szkoła.  

 

O dobrostanie dyrektorów, nauczycieli oraz uczniów

O dobrostanie powiedziano już wiele, jednak wciąż dużo pozostaje do zrobienia – zarówno w kontekście trenowania świadomości o tym, czym on tak naprawdę jest, jak i realnym oraz skutecznym dążeniu do jego osiągnięcia. Temat dobrostanu dyrektorów, nauczycieli oraz uczniów przybliży Państwu w tym tygodniu Oktawia Gorzeńska podczas swojego dzisiejszego webinaru. Z kolei Agnieszka Jankowiak-Maik, znana jako Babka od histy, poprowadzi w tym tygodniu dwa webinary – dla nauczycieli historii i WOS-u. I tu jak zawsze mogą Państwo spodziewać się autorskich sposobów autorki na poprowadzenie kreatywnych i nieszablonowych lekcji, które pomogą nie tylko „walczyć z nudą”, lecz także m.in. rozwijać myślenie wizualne uczniów oraz poszerzać ich horyzonty myślowe. Liderka programów Mobilny historyk i Mobilny WOS-owiec pokaże, jak można to osiągnąć z wykorzystaniem praktycznych ćwiczeń. Natomiast Jarosław Basaj – autor programu Mobilny polonista – zaprezentuje swój patent na to, jak „zszokować uczniów” lekcją języka polskiego na temat naturalizmu w prozie Stefana Żeromskiego i współczesnych tekstach kultury. A to zaledwie namiastka tematów i autorskich sposobów, które mają Państwo okazję poznać w tym tygodniu.
 

Udział w spotkaniu „na żywo” czy odtworzenie nagrania? Ta decyzja należy do Państwa!

Zapraszamy serdecznie na nowe webinary i kursy przeznaczone dla nauczycieli liceum, technikum i szkół branżowych, które znajdą Państwo w zakładce NOWOŚCI oraz TU w ramach konkretnych programów przedmiotowych.

baner mobilna szkola

Aby zapisać się na dowolny webinar i wziąć w nim udział, wystarczy wejść na platformę Mobilna szkoła, wybrać interesujący Państwa webinar i kliknąć przycisk „zapisz się”, który przekieruje Państwa do logowania do konta Operon. Następnie należy zalogować się i gotowe! Posiadanie konta Operon i logowanie są konieczne, by zapisać się na spotkanie i w nim uczestniczyć.

Nie mogą Państwo uczestniczyć w spotkaniu „na żywo”? Wszystkie webinary są nagrywane i już dziś na platformie Mobilna szkoła znajdą Państwo nagrania ze  spotkań. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami w ramach dostępnych TU programów, które Państwa interesują.

Uczestnictwo w spotkaniach „na żywo”, jak również odtwarzanie nagrań z webinarów udostępnionych dla Państwa na platformie Mobilna szkoła, jest potwierdzone zaświadczeniem.
 

Po webinarze czas na kurs! Oto gotowa instrukcja do poprowadzenia lekcji

Mobilna szkoła powstała po to, by wspierać Państwa w nauczaniu przedmiotów, oferując całe spektrum skutecznych rozwiązań, którymi dzielą się jej autorzy w swoich webinarach i kursach.

Webinary to lekcje w pigułce. Prowadzący prezentują w nich swoje autorskie sposoby na daną lekcję oraz sprawdzone narzędzia i materiały, z których korzystają. Jeśli chcą Państwo poznać bliżej ich pomysły i przygotować się do poprowadzenia takich lekcji, pomoce znajdą Państwo w kursach o takim samym tytule na platformie Mobilna szkoła. W kursach autorzy omawiają każdą część lekcji i podają szczegółowe instrukcje do jej poprowadzenia.

webinar+kurs+prezentacje

Dodatkowo otrzymują Państwo gotowe prezentacje multimedialne do poprowadzenia lekcji. Są one dostępne w Multitece (wyświetlane na komputerze) i w aplikacji Operon 45 (wyświetlane za pomocą smartfonu). Sprawdzone pomysły, precyzyjna instrukcja i gotowe materiały mają szansę odczarować każdy, nawet najbardziej wymagający temat lekcji!

Przedstawiamy harmonogram webinarów „na żywo”, które odbędą się w tym tygodniu 

Poniedziałek 29.11, godz. 18.00 – WEBINAR DLA DYREKTORÓW: „Jak dbać o dobrostan swój (dyrektora), nauczycieli oraz uczniów?”. Webinar poprowadzi Oktawia Gorzeńska. Na spotkanie zapraszamy dyrektorów i wicedyrektorów szkół, a także wszystkich zainteresowanych tematem dobrostanu nauczycieli. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TUTAJ. Więcej szczegółów o wydarzeniu TU.

Wtorek 30.11, godz. 18.00 – Lekcja HISTORII w pigułce: „Sparta i Ateny – dwie drogi rozwoju społecznego i ustrojowego polis”. Webinar prowadzi Agnieszka Jankowiak-Maik. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TUTAJ. Więcej szczegółów o wydarzeniu TU.

Środa 1.12, godz. 19.00 – Lekcja JĘZYKA POLSKIEGO w pigułce: „Czy w XXI wieku coś nas jeszcze szokuje? Naturalistyczne spojrzenie na rzeczywistość w prozie Stefana Żeromskiego i współczesnych tekstach kultury”. Webinar prowadzi Jarosław Basaj. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TUTAJ. Więcej szczegółów o wydarzeniu TU.

Czwartek 2.12, godz. 18.00 – Lekcja INFORMATYKI w pigułce: „Informatyka pokonuje schody, czyli nikt nie powinien być wykluczony”. Webinar prowadzi Marek Grzywna. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TUTAJ. Więcej szczegółów o wydarzeniu TU.

Piątek 3.12, godz. 17.00 – Lekcja WOS-u w pigułce: „Proces socjalizacji”. Webinar prowadzi Agnieszka Jankowiak-Maik. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TUTAJ. Więcej szczegółów o wydarzeniu TU.

Zapraszamy do udziału w najbliższych spotkaniach „na żywo” i obserwowania zakładki NOWOŚCI na platformie Mobilna szkoła, która jest na bieżąco aktualizowana o kolejne spotkania. Więcej szczegółów, w tym: nowe webinary i kursy oraz nagrania z webinarów, które już się odbyły, znajdą Państwo TU i w programie dla interesującego Państwa PRZEDMIOTU.              

Serdecznie zapraszamy do Mobilnej szkoły!