Ciekawe metody i formy pracy z uczniem, autorskie ćwiczenia oraz wymagania CKE dotyczące wypracowania maturalnego na egzaminie w formule 2023 – to wszystko znajdą Państwo w kursie „Matura 2023. Jak uczyć, żeby nauczyć? – wypracowanie maturalne”.

 

Ułatwienie pracy nauczyciela i lepsze rezultaty na maturze 2023

W tym roku szkolnym nauczyciele i uczniowie mierzą się z kolejnym wyzwaniem – przygotowaniem do egzaminu dojrzałości w nowej formule. Wymaga to zastosowania innych niż dotychczas metod i form pracy z uczniem. Aby pomóc Państwu w opracowaniu najlepszych sposobów na nauczenie uczniów pisania wypracowania, zapraszamy do skorzystania z autorskich i sprawdzonych pomysłów, którymi dzieli się Katarzyna Tomaszek. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jako polonistka, egzaminatorka CKE oraz autorka podręczników i materiałów edukacyjnych z języka polskiego, a także dzięki współpracy z Instytutem Badań Edukacyjnych ORE autorka wypracowała skuteczne narzędzia, które ułatwią Państwu proces przygotowań do matury dla absolwentów szkół ponadpodstawowych z języka polskiego.

baner webinary

 
Dobrze napisane wypracowanie maturalne

„Chodzi mi o to, żeby uczyć tak, aby każdy mój uczeń pisał dobre wypracowania” – mówi Katarzyna Tomaszek.

Jak ma wyglądać wypracowanie na maturze od 2023 roku? Jak pracować z uczniem, aby był w stanie napisać dobre wypracowanie maturalne? Jakie metody i narzędzia wykorzystywać na lekcjach z uczniami o różnych potrzebach i na różnym poziomie? Wszystkie odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w kursie „Matura 2023. Jak uczyć, żeby nauczyć? – wypracowanie maturalne”. Biorąc udział w kursie:

  • poznają Państwo najważniejsze wymagania CKE dotyczące wypracowania maturalnego w formule 2023;
  • wykorzystają Państwo w pracy z uczniami autorskie ćwiczenia Katarzyny Tomaszek pozwalające doskonalić warsztat pisarski;
  • zastosują Państwo ciekawe pomysły i metody aktywizujące uczniów.

 

Program Matura 2023

Kurs „Matura 2023. Jak uczyć, żeby nauczać? – wypracowanie maturalne” to jedna z części programu „Matura 2023”. Znajdą tu Państwo wszystkie aktualne informacje dotyczące egzaminu dojrzałości w nowej formule – nowe typy zadań, pokazowe arkusze egzaminacyjne oraz nowelizację Informatorów maturalnych. Udział w webinarach kursach programu jest bezpłatny. Odpłatne są zaświadczenia i egzaminy.

Nauczyciele, którzy dołączyli do programu, otrzymują dostęp do:

  • najświeższych i zweryfikowanych wytycznych CKE;
  • spotkań z ekspertami w zakresie nowej matury 2023;
  • nigdy niepublikowanego materiału zadaniowego;
  • prezentacji porównującej starą i nową maturę z języka polskiego i matematyki.

 

Spotkajmy się na platformie Mobilna szkoła. TUTAJ znajdą Państwo szczegółowe informacje.