Kto z Państwa nie chciałby umieć „być tu i teraz”? Zachowywać spokój w obliczu piętrzących się obowiązków, regulować tempo własnego życia i nabrać dystansu do spraw, na które nie mamy wpływu? A być może bardziej interesuje Państwa uzyskanie odpowiedzi na pytanie dlaczego ludzie oceniają i jak poradzić sobie z tą oceną? Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku z pomocą przyjdzie Państwu Webinarowe lato 2021!

 

Zapraszamy na nowe webinary, które poprowadzą dla Państwa Marta Badowska i Przemek Staroń. W tym tygodniu spotykamy się dwa razy – czekamy na Państwa we wtorek i w czwartek o godz. 16.00 na nowej platformie Mobilna szkoła.
 

Czym jest trening uważności?

Życie w pędzie, codzienny stres, piętrzące się zadania, obniżony nastrój… Brzmi znajomo? Chyba nie ma człowieka, który nie odczułby tego na własnej skórze. Jeśli zastanawiają się Państwo, czym jest trening uważności i czy tę technikę warto wprowadzić wśród uczniów, to zapraszamy na wtorkowy webinar Marty Badowskiej – Gościni Przemka Staronia w ramach Webinarowego lata 2021.

Badania naukowe dowodzą, że umysł można tak wytrenować, aby ukierunkować go na lepszą odporność, harmonijne działanie i sprawne radzenie sobie z różnymi stresorami. Co więcej, dotyczy to nie tylko dorosłych w sile wieku, ale każdego człowieka! Możesz trenować swój umysł, ale możesz też spróbować tej metody w Twojej klasie i sprawdzić, czy tak samo, jak w badaniach University of British Columbia Twoi uczniowie poprawią wyniki w matematyce, będą bardziej otwarci na siebie nawzajem, a zachowania agresywne zredukują o 20%. Nie trzeba chyba dodawać, że jeżeli i Ty, i Twoi uczniowie będziecie bardziej zrelaksowani i odstresowani, to Wasza wspólna droga będzie znacznie bardziej przyjemna mówi Marta Badowska.
 

baner webinary

 
Spotkanie pt. „Uważność/ mindfulness – jak zastosować na lekcji, żeby zwiększyć efektywność uczenia (się)?” odbędzie się już jutro, tj. we wtorek, 10.08, o godz. 16.00 na nowej platformie Mobilna szkoła. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TUTAJ.

Dzięki udziałowi w webinarze m.in.:

  • dowiedzą się Państwo, dlaczego uważność jest tak ważna i na czym polega jej trening;
  • poznają Państwo trzy elementarne zasady treningu uważności;
  • poszerzą Państwo wiedzę na temat uważności w pracy nauczyciela.

 

Z kolei w czwartek 12.08 o godz. 16.00 na swój webinar pt. „Dlaczego ludzie oceniają i jak sobie z tym poradzić?” zaprasza Przemek Staroń:

Oceniamy i oceniani jesteśmy niemal na każdym kroku. Czasami dzieje się to wręcz automatycznie czy nieświadomie, ale bywa też i tak, że „ocena” jest precyzyjnie zaplanowanym i wymierzonym „atakiem”. Jak zatem poradzić sobie z tzw. niekonstruktywną krytyką? Jak samemu przestać oceniać? Zapraszam na webinar, na którym wspólnie znajdziemy odpowiedzi na te nurtujące, a czasami wręcz fundamentalne pytania. Poza wiedzą, umiejętnościami i narzędziami służącymi radzeniu sobie z oceną innych ludzi, uświadomicie sobie również, skąd się to bierze i po co się dzieje. Obiecuję, że będzie merytorycznie, emocjonująco, inspirująco i budująco. Zróbcie coś dla siebie i przybywajcie!
 

baner webinary

 
Dzięki udziałowi w webinarze m.in.:

  • dowiedzą się Państwo, czym tak naprawdę jest ocena innych i skąd bierze się potrzeba oceniania;
  • poznają Państwo metody i narzędzia służące udzielaniu konstruktywnej informacji zwrotnej i radzeniu sobie w sytuacji, kiedy sami stają się Państwo adresatami niekonstruktywnej krytyki;
  • zdobędą Państwo wiedzę o tym, jak poradzić sobie z nieprzyjemnymi emocjami, które wiążą się z byciem ocenianym/ocenianą.

 
Bezpośredni link do spotkania znajduje się TUTAJ.

Oba spotkania odbywają się na nowej platformie dla nauczycieli – Mobilna szkoła, do której link znajdą Państwo TUTAJ. Aby zapisać się na spotkanie, które Państwa interesuje, wystarczy wejść na platformę, wybrać spotkanie i kliknąć przycisk zapisu, który przekieruje Państwa do logowania do konta Operon.

Posiadanie konta Operon i logowanie jest konieczne, by nie tylko zapisać się na spotkanie, lecz także w nim uczestniczyć.

Spotkania kierujemy do wszystkich nauczycielek i nauczycieli, bez względu na nauczany przedmiot i poziom edukacyjny, poszukujących wiedzy, inspiracji i gotowych rozwiązań, z których można skorzystać w kontekście samorozwoju – zarówno w ujęciu osobistym, jak i zawodowym.

Udział w każdym ze spotkań zostanie potwierdzony zaświadczeniem.

Zapraszamy do udziału we wszystkich wakacyjnych spotkaniach w ramach cyklu Webinarowe lato 2021 z Przemkiem Staroniem i Jego Gośćmi - Martą Młyńską, Martą Badowską i Agnieszką Jankowiak-Maik. 
 

Oto kalendarz pozostałych spotkań w ramach Webinarowego lata 2021 i tematy, które zostały przez państwa wybrane:

1. Mówię NIE, aby chronić siebie i innych. O trudnej sztuce asertywności
Prowadząca: Agnieszka Jankowiak-Maik
Data: wtorek, 17.08, godz. 16.00
Bezpośredni link do spotkania znajduje się TUTAJ.

2. Depresja – jak przeciwdziałać i jak sobie z nią poradzić?
Prowadzący: Przemek Staroń
Data: czwartek, 19.08, godz. 16.00
Bezpośredni link do spotkania znajduje się TUTAJ.

3. A jaka jest twoja wartość? Czyli kilka słów o poczuciu własnej wartości
Prowadzący: Przemek Staroń i Marta Młyńska
Data: wtorek, 24.08, godz. 16.00
Bezpośredni link do spotkania znajduje się TUTAJ.

 
Więcej informacji i szczegóły wydarzeń w ramach cyklu Webinarowe lato 2021 z Przemkiem Staroniem i Jego Gośćmi znajdą Państwo TU na nowej platformie Mobilna szkoła oraz na profilu Wydawnictwa Operon na Facebooku.

Zachęcamy również do poznania nowej platformy Mobilna szkoła, którą dla Państwa stworzyliśmy. Znajdują się na niej m.in. certyfikowane programy Mobilnej szkoły przygotowane przez topowych belfrów, w tym przez: Przemka Staronia, Dawida Łasińskiego, Oktawię Gorzeńską i Agnieszkę Jankowiak-Maik. Webinary i kursy, w których topowi belfrzy dzielą się z Państwem swoim warsztatem pracy, sprawdzonymi sposobami na lekcje i gotowymi rozwiązaniami, już dziś znajdą Państwo na nowej platformie Mobilna szkoła.