Jak empatycznie spojrzeć na emocje swoje oraz swoich podopiecznych i nie zignorować symptomów podstępnej choroby, jaką jest depresja? Jak asertywnie utrzymywać dobre relacje, dbać o własne potrzeby i działać w zgodzie z samym sobą? Odpowiedzi na te pytania otrzymają Państwo podczas nowych webinarów w ramach Webinarowego lata 2021, które w tym tygodniu poprowadzą Agnieszka Jankowiak-Maik i Przemek Staroń. Czekamy na Państwa we wtorek i w czwartek o godz. 16.00 na nowej platformie Mobilna szkoła.

 

Trudna sztuka mówienia NIE

Kolejny raz zgodzili się Państwo na coś, na co wcale nie mieliście ochoty? Bycie asertywnym to naprawdę trudna sztuka! Na szczęście jest to także umiejętność, dlatego można ją zwyczajnie… wyćwiczyć! Jeśli zastanawiają się Państwo, jak to zrobić, zapraszamy na wtorkowy webinar Agnieszki Jankowiak-Maik – Gościni Przemka Staronia w ramach Webinarowego lata 2021.

Choć jako nauczycielki i nauczyciele staramy się budować postawę asertywności wśród swoich podopiecznych, to nierzadko sami mamy z nią problem. Chcesz poznać ćwiczenia wspierające asertywność? Wymienić się szkolnymi doświadczeniami? Poznać ciekawe i nieoczywiste książki? Zapraszam serdecznie na mój webinar, gdzie w przededniu roku szkolnego wspólnie zadbamy o swój dobrostan!mówi Agnieszka Jankowiak-Maik.

baner webinary

Spotkanie pt. „Mówię NIE, aby chronić siebie i innych. O trudnej sztuce asertywności” odbędzie się już jutro, tj. we wtorek 17.08 o godz. 16.00, na nowej platformie Mobilna szkoła. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TUTAJ.

Dzięki udziałowi w webinarze m.in. dowiedzą się Państwo:

  • jak działać asertywnie i skuteczniej dbać o swój dobrostan;
  • jak uczyć innych o asertywności;
  • jakie inspirujące książki i teksty kultury warto znać i polecać swoim uczniom;
  • jakie reakcje może wywołać asertywna odmowa i jak na nie reagować.

 

„Zadbanie o siebie to nie jest luksus, to jest priorytet!” 

W czwartek 19.08 o godz. 16.00 odbędzie się webinar Przemka Staronia pt. „Depresja – jak przeciwdziałać i jak sobie z nią poradzić?”. Statystyki Światowej Organizacji Zdrowia pokazują, że depresja znajduje się na jednym z pierwszych miejsc najczęściej występujących chorób na świecie. Jak rozpoznać ją u uczniów? Jak nie przegapić objawów u siebie?

Depresja to choroba, a nie fanaberia i wcale nie musi objawiać się smutkiem. Może jej towarzyszyć cała gama emocji. Do jej leczenia niezbędne są psychoterapia i leki. Jest podstępna i może przytrafić się każdemu. Różne czynniki sprawiają, że możemy być bardziej podatni na zachorowanie, np. wyposażenie genetyczne, wychowanie, nasze reakcje na zdarzenia. Depresję podtrzymuje jednak to, jak sobie radzimy z tymi zdarzeniami. To, jak myślimy i co robimy, wpływa na to, co czujemy. Zapraszam na webinar, którego temat jest niezwykle ważny. Pamiętajcie, zadbanie o siebie to nie jest luksus, to jest priorytet! – mówi Przemek Staroń.

baner webinary

Dzięki udziałowi w webinarze, m.in.:

  • dowiedzą się Państwo, czym jest depresja i jak rozpoznać pierwsze jej objawy;
  • będą Państwo świadomi, jak można poradzić sobie z tą chorobą i jak jej przeciwdziałać;
  • poznają Państwo temat zaburzeń depresyjnych, a dzięki otwartości i empatii szybciej rozpoznają Państwo symptomy tej choroby także u innych.

 
Bezpośredni link do spotkania znajduje się TUTAJ.

Spotkania odbywają się na nowej platformie dla nauczycieli – Mobilna szkoła, do której link znajdą Państwo TUTAJ. Aby zapisać się na spotkanie, które Państwa interesuje, wystarczy wejść na platformę, wybrać spotkanie, i kliknąć przycisk zapisu, który przekieruje Państwa do logowania do konta Operon. Posiadanie konta Operon i logowanie jest konieczne, by nie tylko zapisać się na spotkanie, ale i w nim uczestniczyć.

Spotkania kierujemy do wszystkich nauczycielek i nauczycieli, bez względu na nauczany przedmiot i poziom edukacyjny, poszukujących wiedzy, inspiracji i gotowych rozwiązań, z których można skorzystać w kontekście samorozwoju – zarówno w ujęciu osobistym, jak i zawodowym.

Udział w każdym ze spotkań zostanie potwierdzony zaświadczeniem.

Zapraszamy do udziału we wszystkich wakacyjnych spotkaniach w ramach cyklu Webinarowe lato 2021 z Przemkiem Staroniem i Jego Gośćmi – Martą Młyńską, Martą Badowską i Agnieszką Jankowiak-Maik, które odbywają się na nowej platformie Mobilna szkoła w programie Webinarowe lato2021.

Oprócz spotkań „na żywo”, które odbędą się w tym tygodniu, przed nami jeszcze jedno – „A jaka jest twoja wartość? Czyli kilka słów o poczuciu własnej wartości”. Poprowadzą je dla Państwa Przemek Staroń i Marta Młyńska we wtorek 24.08 o godz. 16.00. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TUTAJ.

Nagrania ze wszystkich spotkań w ramach Webinarowego lata 2021, a także poprzedniej edycji – 2020 – znajdą Państwo TU na platformie Mobilna szkoła.

Więcej informacji i szczegóły wydarzeń w ramach cyklu Webinarowe lato 2021 znajdą Państwo także na profilu Wydawnictwa Operon na Facebooku.

Zachęcamy również do poznania nowej platformy Mobilna szkoła, którą dla Państwa stworzyliśmy. Znajdują się na niej m.in. certyfikowane programy Mobilnej szkoły przygotowane przez topowych belfrów, w tym m.in. przez: Przemka Staronia, Dawida Łasińskiego, Oktawię Gorzeńską i Agnieszkę Jankowiak-Maik. Webinary i kursy, w których topowi belfrzy dzielą się z Państwem swoim warsztatem pracy, sprawdzonymi sposobami na lekcje i gotowymi rozwiązaniami, już dziś znajdą Państwo na nowej platformie Mobilna szkoła.