Gdy zawodzą tradycyjne metody nauczania i zapał uczniów słabnie, warto urozmaicić swoje zajęcia. Nauka przez zabawę jest skuteczna, bo stymuluje wewnętrzną motywację ucznia, szybko przynosi wymierne efekty i sprawia autentyczną radość. Jak zatem prowadzić angażujące lekcje w edukacji wczesnoszkolnej i zajęcia terapeutyczne? Odpowiedzi znajdą Państwo w kursie „Kodowanie - nauka przez zabawę”.

 

„Bawią się?! Przecież mieli się uczyć”– psychologowie dziecięcy już dawno udowodnili, że nauka jest najbardziej efektywna właśnie wtedy, gdy ciekawi, fascynuje i jest atrakcyjna. Rozbudzanie ciekawości i organizowanie nauki przez zabawę to sposób, dzięki któremu poprowadzą Państwo lekcje podnoszące umiejętności i kompetencje uczniów. Lekcje, na które uczniowie będą czekać z utęsknieniem.
 

Kodowanie w edukacji wczesnoszkolnej i na zajęciach dodatkowych

Uczniowie niechętnie przystępują do aktywności, które sprawiają im kłopot. W rezultacie skomplikowane tematy lub dodatkowe zajęcia traktują jako karę, a nie szansę. Dlatego warto szukać metod, dzięki którym zmieni się ich nastawienie, a to, co trudne, będą kojarzyć ze świetną zabawą. Niemożliwe? A jednak! Zapraszamy do skorzystania z doświadczenia Lucyny Wodzikowskiej – edukatorki, założycielki Play Edu, prowadzącej innowację pedagogiczną z kodowania bez użycia sprzętu komputerowego oraz nauczania przez zabawę i edukacji w nurcie STEAM.

kursy

  
Korzyści z udziału w kursie „Kodowanie – nauka przez zabawę”

Odpowiedź na pytanie Jak uczyć, bawiąc? znajdą Państwo w kursie „Kodowanie – nauka przez zabawę”. Do udziału w nim zapraszamy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz terapeutów.  Kurs przedstawia walory nauki przez zabawę i sposoby na wykorzystanie kodowania jako aktywnej metody pracy z dziećmi, które mają trudności szkolne.
 

 

Dzięki udziałowi w kursie poznają Państwo:

  • interdyscyplinarny wymiar kodowania;
  • umiejętności, które uczeń rozwija dzięki kodowaniu;
  • przydatne materiały i pomoce dydaktyczne użyteczne podczas kodowania;
  • przykładowe zabawy z elementami kodowania rozwijające umiejętność liczenia;
  • przykładowe zabawy z elementami kodowania rozwijające umiejętność czytania;
  • gry z elementami kodowania.

 

Najważniejsze informacje o kursie w jednym miejscu

Kurs „Kodowanie – nauka przez zabawę” składa się z czterech modułów podstawowych oraz z modułu dodatkowego. Prowadząca rozwija następujące tematy:

  1. Kodowanie bez komputera – aktywna metoda pracy z uczniami.
  2. Jak kodowanie pomaga w nauce liczenia?
  3. Jak kodowanie pomaga w nauce czytania i pisania?
  4. Jak kodowanie wspiera wszechstronny rozwój ucznia?

 
Moduł dodatkowy to film prezentujący w pigułce tematy omówione we wszystkich częściach kursu.

Więcej informacji o kursie znajdą Państwo na stronie platformy Mobilna szkoła w programie Mobilne Ortografitti TUTAJ.