Czy zaliczyć odpowiedź ucznia i na ile punktów ją ocenić? Czy argumentacja jest poprawna, a podany przykład – odpowiedni? Wątpliwości związanych z nową maturą 2023 jest wiele, ale przy wsparciu ekspertów, którzy przygotowali dla Państwa cykl webinarów „Maturalne rozterki”, żaden arkusz maturalny nie będzie straszny!

 

Cykl „Maturalne rozterki”

Jako nauczycielki i nauczyciele tegorocznych maturzystów są Państwo na początku intensywnego roku szkolnego. We wrześniu uczniowie napisali arkusze diagnostyczne z języka polskiego, matematyki i języków nowożytnych, czyli z przedmiotów podstawowych na egzaminie dojrzałości. A już za miesiąc przystąpią do Próbnej Matury z Operonem w nowej formule 2023 i będą mieć pierwszą okazję do przetestowania swoich sił w rozwiązywaniu arkuszy z przedmiotów dodatkowych na poziomie  rozszerzonym. Nowe arkusze wymagają od uczniów solidnego przepracowania, oswojenia się z nową strukturą zadań, poznania różnych rodzajów poleceń oraz sposobów na ich poprawne wykonanie. Arkusze są nowej matury 2023 są także sporym wyzwaniem dla nauczycieli, którzy po raz pierwszy będą oceniać rozwiązania zadań w nowej formule.

Dlatego tuż po zakończeniu próbnego egzaminu z Operonem zapraszamy Państwa na cykl webinarów „Maturalne rozterki” w ramach programu Matura 2023 na Mobilnej szkole. Podczas spotkań on-line specjaliści i egzaminatorzy CKE omówią i przeanalizują zasady oceniania arkuszy z wybranych przedmiotów, m.in.: z język polskiego, matematyki, geografii. Na wydarzenie zapraszamy nauczycieli przygotowujących uczniów do matury w nowej formule 2023 oraz egzaminatorów. W gąszczu sprzecznych informacji wzbudzających liczne rozterki warto postawić na sprawdzone źródło informacji, dlatego zachęcamy do odwiedzenia platformy Mobilna szkoła!

webinary maturalne

 
Kompleksowe wsparcie ekspertów

Cykl webinarów „Maturalne rozterki” jest realizowany na platformie Mobilna Szkoła w ramach programu Matura 2023. Program dostarcza aktualnych i rzetelnych informacji na temat nowej formuły egzaminu. Dzięki udziałowi w programie nauczyciele otrzymują sprawdzoną i usystematyzowaną wiedzę, zyskują skuteczne narzędzia pracy na nowych arkuszach oraz rozwijają swoje kompetencje i umiejętność tworzenia nowego typu zadań maturalnych.

Podczas „Maturalnych rozterek” eksperci rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące oceniania arkuszy, a także:

  • wskażą, jakie warunki musi spełniać rozwiązanie, aby uczeń uzyskał maksymalną liczbę punktów;
  • omówią poprawne odpowiedzi, inne niż ujęte w zasadach oceniania;
  • skupią uwagę na poleceniach szczególnie wymagających;
  • podpowiedzą, jakie mechanizmy wykorzystać, aby wyćwiczyć powtarzalne polecenia z arkusza.

 

Harmonogram webinarów

24.11. o godz. 18.00
Webinar  Maturalne rozterki polonisty, czyli o ocenianiu nowego arkusza maturalnego. Poziom podstawowy. Prowadząca: Izabela Tomczyk-Spólna.

25.11. o godz. 18.00
Webinar  Maturalne rozterki geografa, czyli o ocenianiu nowego arkusza maturalnego. Poziom rozszerzony. Prowadzący: Sebastian Ropel.

28.11. o godz. 18.00
Webinar  Maturalne rozterki matematyka, czyli o ocenianiu nowego arkusza maturalnego. Poziom podstawowy. Prowadząca: Agnieszka Michalska.
 

O starcie zapisów na webinary poinformujemy w najbliższym czasie. Zachęcamy do śledzenia aktualności na platformie Mobilna szkoła i skorzystania ze wsparcia naszych ekspertów, którzy pomogą pozbyć się wszelkich maturalnych rozterek.
 

Co znać, by zdać – maturalny czwartek z biologią, czyli coś ekstra dla maturzystów!

A już w czwartek 3 listopada 2022 r. o 18.00 startuje uzupełniający cykl spotkań live na Facebooku „Co znać, by zdać – maturalny czwartek z biologią”. Warto polecić te wydarzenia swoim uczniom przygotowującym się do egzaminu dojrzałości z biologii. Prowadzący Marek Grzywna – nauczyciel i egzaminator maturalny – przygotował spotkania tak, by uwzględnić potrzeby i styl nauki współczesnych maturzystów. Uczniowie nie tylko poznają różne typy zadań z nowego arkusza maturalnego, lecz także otrzymają wskazówki i pomysły, jak formułować lepsze odpowiedzi, by nie tracić cennych punktów na egzaminie. Przećwiczą również swoje umiejętności na przykładach z obszarów tematycznych, które najczęściej występują na egzaminie. Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ.

 

Serdecznie zapraszamy!
Wydawnictwo Operon