Webinarowe lato 2022 z Przemkiem Staroniem i jego Gośćmi czas start! Już w tym tygodniu zapraszamy Państwa na merytoryczne spotkanie wypełnione po brzegi wiedzą, inspirującymi pomysłami i dobrą energią Państwa ulubionych Topowych Belfrów.

 

Już jutro 9 sierpnia na platformie Mobilna szkoła rozpoczyna się Webinarowe lato z Przemkiem Staroniem i jego Gośćmi, na które serdecznie Państwa zapraszamy. Podczas tegorocznej edycji odbędą się cztery spotkania, w cztery sierpniowe wtorki, na temat kompetencji przyszłości 4K, czyli kreatywności, komunikacji, krytycznego myślenia i kooperacji.

Kreatywnośćjedna z kompetencji 4K to temat pierwszego spotkania Webinarowego lata. Jest ona umiejętnością, którą można wyćwiczyć równie skutecznie, jak jazdę na rowerze. Według pedagoga twórczości Krzysztofa J. Szmidta człowiek kreatywny jawi się jako osoba zdolna generować pomysły, które mogą czynić nasz świat lepszym. Kreatywność jest zatem fundamentem mocy sprawczej każdego człowieka. Dzięki udziałowi w webinarze poznają Państwo skuteczne sposoby zarządzania tą kluczową kompetencją.

baner webinary

Przemek Starońlider programu Mobilny wychowawca oraz Mobilny etyk i filozof, psycholog, wykładowca, trener i edukator, autor książek – opowie o tym, dlaczego kreatywność jest tak ważna i dlaczego zaliczono ją do kompetencji 4K. Przybliży metody rozwijania kreatywności oraz wskaże, jak wzmacniać ją w sobie i w uczniach niezależnie od nauczanego przedmiotu. Prowadzący poda także powody, dla których warto inwestować w ten rozwój.

Na spotkanie z Państwem Przemek Staroń zaprosił znanych i cenionych Gości, takich jak: Marta Młyńska, Agnieszka Jankowiak-Maik, Marta Florkiewicz-Borkowska, Ewa Drobek, Jolanta Majkowska, Marta Badowska. Każdy z Gości przygotował niezwykle orzeźwiający koktajl wartościowych treści – idealny na to upalne lato – rozwijających warsztat pracy każdej nauczycielki i nauczyciela, nietuzinkowych pomysłów i zaskakujących inspiracji. Nie może Państwa zabraknąć!

Webinarowe lato 2022 z Przemkiem Staroniem i jego Gośćmi dedykowane jest wszystkim, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę na temat kompetencji przyszłości 4K. Na spotkania zapraszamy nauczycielki i nauczycieli, pedagożki i pedagogów, dyrektorki i dyrektorów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Tematy czterech webinarów niosą wsparcie w postaci gotowych rozwiązań dla samorozwoju – zarówno na polu prywatnym, jak i zawodowym. Dotyczą one dwóch aspektów:

  • rozwoju osobistego nauczyciela, czyli wzmacniania swojego poczucia sprawczości;
  • warsztatu pracy nauczyciela, czyli skutecznych metod pracy z uczniami w obszarze kompetencji 4K.

 

Harmonogram Webinarowego lata 2022 z Przemkiem Staroniem i jego Gośćmi:
  • wtorek 9.08 o godz. 18.00 webinar pt.„Kreatywność” – prowadzi Przemek Staroń, szczegóły oraz zapisy TUTAJ
  • wtorek 16.08 o godz. 18.00 webinar pt.„Komunikacja” – prowadzi Marta Młyńska, szczegóły oraz zapisy TUTAJ
  • wtorek 23.08 o godz. 18.00 webinar pt.„Krytyczne myślenie” – prowadzi Agnieszka Jankowiak-Maik, szczegóły oraz zapisy TUTAJ
  • wtorek 30.08 o godz. 18.00 webinar pt. „Kooperacja” – prowadzi Marta Badowska, szczegóły oraz zapisy TUTAJ

 
Na webinary można zapisać się po wcześniejszym zalogowaniu się na konto Operon. Udział w spotkaniach Webinarowego lata z Przemkiem Staroniem i jego Gośćmi jest bezpłatny. Po zakończeniu każdego z czterech webinarów będzie możliwość pobrania płatnego zaświadczenia potwierdzającego udział w spotkaniu.

Serdecznie zapraszamy!