Jaka jest struktura egzaminu w formule 2023? Za co i ile punktów przyznać? Podczas webinarów z cyklu „Maturalne rozterki” poznają Państwo bieżące i zgodne z wytycznymi CKE zasady oceniania obowiązujące na egzaminie maturalnym w formule 2023. Geografów zapraszamy na spotkanie z Sebastianem Roplem, a biologów – na webinar z Grzegorzem Andrzejem Zagulskim. 

 

Cykl webinarów „Maturalne rozterki” 

Nowe typy oraz formy zadań, inne rodzaje poleceń, różne sposoby na ich poprawne rozwiązanie i najistotniejsze – zupełnie nowe kryteria przyznawania punktów. Arkusze nowej matury 2023 są sporym wyzwaniem dla nauczycieli oceniających je po raz pierwszy. Na szczęście można ułatwić sobie sprawdzanie arkuszy. Wystarczy skorzystać ze wsparcia ekspertów i wziąć udział w cyklu webinarów „Maturalne rozterki”. Spotkania odbędą się w ramach programu Matura 2023 na platformie Mobilna szkoła.  

Webinary są skierowane do nauczycieli tegorocznych maturzystów, do nauczycieli, których szkoła bierze udział w Próbnej Maturze z Operonem oraz do egzaminatorów. Uczestnicząc w cyklu, dowiedzą się Państwo, jak rozstrzygnąć wszelkie wątpliwości dotyczące oceniania arkuszy maturalnych w formule 2023. Podczas spotkań on-line specjaliści i egzaminatorzy CKE omówią kryteria przyznawania punktów w arkuszach z wybranych przedmiotów: języka polskiego, matematyki, geografii, biologii. Podpowiedzą także, jak wyćwiczyć z uczniami powtarzalne typy zadań, by unikali błędów i nauczyli się udzielać wysoko punktowanych odpowiedzi.
 

Arkusze nowej matury 2023 z geografii

W piątek 25 listopada o godz. 18.00 na platformie Mobilna szkoła odbędzie się pierwszy z cyklu webinar „Maturalne rozterki geografa, czyli o ocenianiu nowego arkusza maturalnego”. Spotkanie poprowadzi Sebastian Ropel – lider programu Mobilny geograf, nauczyciel geografii i informatyki, MIE Expert, autor Maturalnych Kart Pracy, koordynator projektów oraz autor scenariuszy z zakresu edukacji globalnej.

webinary

Podczas webinaru poznają Państwo strukturę arkusza maturalnego z geografii i – co najważniejsze – poszerzą Państwo swoją wiedzę na temat zasad oceniania i wymagań egzaminacyjnych. Prowadzący przeanalizuje różne typy zadań i doradzi, na co szczególnie zwrócić uwagę, by jeszcze lepiej przygotować uczniów do matury.

 

Arkusze nowej matury 2023 z biologii

Ostatni z cyklu webinar „Maturalne rozterki biologa, czyli o ocenianiu nowego arkusza maturalnego” odbędzie się na platformie Mobilna szkoła we wtorek 29 listopada o godz. 18.00. Poprowadzi go nauczyciel biologii oraz ekspert Okręgowej Komisji Edukacyjnej w Gdańsku – Grzegorz Andrzej Zagulski.

webinary

Dzięki udziałowi w webinarze poznają i zastosują Państwo nowe zasady oceniania arkuszy maturalnych z biologii. Prowadzący doradzi, na jakie powtarzalne obszary arkusza zwrócić uwagę, by uczniowie zdobyli umiejętność budowania poprawnych odpowiedzi.
 

Harmonogram cyklu webinarów

24.11. o godz. 18.00 
Webinar: Maturalne rozterki polonisty, czyli o ocenianiu nowego arkusza maturalnego. Poziom podstawowy. Prowadząca: Izabela Tomczyk-Spólna. Na spotkanie można zapisać się TUTAJ. 

25.11. o godz. 18.00 
Webinar: Maturalne rozterki geografa, czyli o ocenianiu nowego arkusza maturalnego. Poziom rozszerzony. Prowadzący: Sebastian Ropel. Na spotkanie można zapisać się TUTAJ. 

28.11. o godz. 18.00 
Webinar: Maturalne rozterki matematyka, czyli o ocenianiu nowego arkusza maturalnego. Poziom podstawowy. Prowadząca: Agnieszka Michalska. Na spotkanie można zapisać się TUTAJ. 

29.11 o godz. 18.00 
Webinar:  Maturalne rozterki biologa, czyli o ocenianiu nowego arkusza maturalnego. Poziom rozszerzony. Prowadzący: Grzegorz Andrzej Zagulski. Na spotkanie można zapisać się TUTAJ. 

 

Zachęcamy do śledzenia aktualności na platformie Mobilna szkoła i skorzystania ze wsparcia naszych ekspertów, by pozbyć się wszelkich maturalnych rozterek.