Maturalne rozterki matematyków i biologów
28/11/2022Od czego zależy ocenianie na egzaminie dojrzałości w nowej formule 2023? Jak skutecznie przećwiczyć z uczniami powtarzalne zadania, umożliwiając im zdobycie jak największej liczby punktów? Podczas webinarów z cyklu „Maturalne rozterki” nauczyciele otrzymują niezbędne informacje na temat nowych arkuszy maturalnych. Matematyków zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Michalską, a biologów – na spotkanie z Grzegorzem Andrzejem Zagulskim.
Najefektywniej uczymy się przez doświadczanie. Dlatego proponujemy Państwu spotkania z ekspertami, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i pozwolą Państwu nabyć własne. Cykl webinarów, na który Państwa zapraszamy, daje możliwość omówienia krok po kroku wprowadzonych zmian w arkuszach maturalnych. To dobra okazja, by pozbyć się wszelkich rozterek związanych z nową formułą egzaminu dojrzałości. W świecie ciągłych zmian warto zaufać doświadczeniu.
Uporządkowana wiedza o nowych arkuszy maturalnych
Dylematów związanych z nowymi arkuszami maturalnymi jest wiele, ale przy wsparciu specjalistów, którzy przygotowali dla Państwa cykl webinarów „Maturalne rozterki”, można je szybko i sprawnie rozwiązać.
Biorąc udział w spotkaniach, dowiedzą się Państwo:
- jak rozstrzygnąć wątpliwości dotyczące oceniania;
- jak wyćwiczyć z uczniami umiejętności unikania najczęstszych błędów;
- jak nauczyć uczniów udzielania odpowiedzi wysoko punktowanych;
- co zmieniło się w budowie nowego arkusza;
- które treści arkusza będą sprawdzane podczas egzaminu;
- jak przyznawać punkty w arkuszach Próbnej Matury z Operonem.
Webinary dla matematyków i biologów już w tym tygodniu!
Aby solidnie przygotować uczniów do egzaminu dojrzałości w formule 2023, warto postawić na sprawdzone źródło informacji. Poloniści i geografowie skorzystali już ze wsparcia specjalistów od nowej matury. W tym tygodniu na spotkania w ramach cyklu „Maturalne rozterki” zapraszamy matematyków i biologów.
Za co i ile punktów przyznać? Co zrobić, gdy wynik jest poprawny, a rozwiązanie ucznia jest inne niż podane w kluczu odpowiedzi? Już dziś 28.11 o godz. 18.00 odbędzie się webinar skierowany do matematyków. Poprowadzi go matematyczka i egzaminatorka matury z matematyki oraz egzaminatorka powtórnego sprawdzania – Agnieszka Michalska.
Jakie są aktualne wymogi egzaminacyjne? Jak oceniać zadania otwarte? Od czego zależy punktacja? Już jutro, czyli 29.11, o godz. 18.00 odbędzie się webinar skierowany do biologów. Poprowadzi go nauczyciel biologii na każdym etapie edukacyjnym oraz ekspert w Okręgowej Komisji Edukacyjnej w Gdańsku – Grzegorz Andrzej Zagulski.
Harmonogram cyklu webinarów maturalnych
24.11. o godz. 18.00
Webinar: Maturalne rozterki polonisty, czyli o ocenianiu nowego arkusza maturalnego. Poziom podstawowy. Prowadząca: Izabela Tomczyk-Spólna. Nagranie będzie można odtworzyć TUTAJ.
25.11. o godz. 18.00
Webinar: Maturalne rozterki geografa, czyli o ocenianiu nowego arkusza maturalnego. Poziom rozszerzony. Prowadzący: Sebastian Ropel. Nagranie będzie można odtworzyć TUTAJ.
28.11. o godz. 18.00
Webinar: Maturalne rozterki matematyka, czyli o ocenianiu nowego arkusza maturalnego. Poziom podstawowy. Prowadząca: Agnieszka Michalska. Na spotkanie można zapisać się TUTAJ.
29.11 o godz. 18.00
Webinar: Maturalne rozterki biologa, czyli o ocenianiu nowego arkusza maturalnego. Poziom rozszerzony. Prowadzący: Grzegorz Andrzej Zagulski. Na spotkanie można zapisać się TUTAJ.
Webinary odbywają się w ramach programu Matura 2023 na platformie Mobilna szkoła. To spotkania obowiązkowe dla nauczycieli tegorocznych maturzystów, nauczycieli szkół biorących udział w Próbnej Maturze z Operonem i egzaminatorów.
Za nami XVI edycja Próbnej Matury z Operonem
W dniach 22–25 listopada 2023 r. tysiące polskich szkół przeprowadziło próbę generalną przed państwowym egzaminem dojrzałości. Próbna Matura z Operonem odbyła się po raz szesnasty, tym razem w dwóch obowiązujących formułach: 2015 i 2023. Egzaminy przeprowadzono zgodnie z wytycznymi CKE w terminach ustalonych w harmonogramie.
Dla tych z Państwa, którzy nie zdążyli zapisać szkoły do Próbnej Matury z Operonem w bieżącym roku szkolnym lub z innych powodów nie mogli dołączyć do projektu we wskazanych dniach, mamy dobrą wiadomość. Istnieje możliwość przeprowadzenia próbnego egzaminu w Państwa placówce w innym terminie. Wciąż mogą Państwo dołączyć do projektu, zapisując szkołę na egzamin próbny. Więcej informacji można znaleźć na stronie egzaminy.operon.pl.
Serdecznie zapraszamy!