"Jestem nauczycielem i ciągle mi czegoś brakowało...aż do teraz”  tak zaczął swoje wystąpienie na konferencji Inspir@cje 2021 Dawid Łasiński  Pan Belfer. 

 

Czego brakowało nauczycielowi Dawidowi Łasińskiemu? Czegoś stworzonego dla nauczycieli, ale i przez nauczycieli. Czegoś innowacyjnego, ale równocześnie prostego i łatwego. Czegoś, dzięki czemu lekcje staną się lepsze, a nauczyciele i uczniowie będą bardziej zadowoleni. Okazało się, że tym czymś jest Mobilna szkoła!

Mobilna szkoła miała swoją premierę w wakacje podczas „Webinarowego lata z Przemkiem Staroniem i Jego Gośćmi”. Odwiedziło ją wtedy niemal 5000 nauczycieli. Ale prawdziwa premiera odbyła się podczas tegorocznych Inspir@cji. W konferencji udział wzięło ponad 300 nauczycieli z całej Polski, w tym Superbelfrzy RP. To nie przypadek, że właśnie podczas tego wydarzenia tak mocno wyróżniła się Mobilna szkoła.
 

„Jak uczynić polską szkołę jeszcze lepszą?”

Pierwszym z powodów była wspólnota celów. Hasło przewodnie Inspir@cji brzmi: „Jak uczynić polską szkołę jeszcze lepszą?”, a jednym z celów jest przedstawienie dobrych praktyk, które mogą poprawić jakość kształcenia w szkołach. U podstaw Mobilnej szkoły leży założenie, że ma ona służyć rozwojowi nauczycieli, doskonaląc ich kompetencje i dostarczając gotowe pomysły na lekcje. Idziemy w tym samym kierunku!

koszulki

Drugim powodem są Superbellfrzy RP. Konferencja jest organizowana przy współpracy i z udziałem topowych nauczycieli polskich zgromadzonych w grupie Superbelfrzy RP. Wielu spośród nich współtworzyło Mobilną szkołę, jak choćby obecni podczas konferencji: Dawid Łasiński – Pan Belfer/Mobilny chemik, Krzysztof Chojecki – Pan Pist@cja/Mobilny matematyk, Joanna Gadomska – Biologia z blondynką/Mobilny biolog, Marek Grzywna – Mobilny informatyk, Sebastian Ropel – Mobilny geograf. Są oni liderami programów Mobilnej szkoły i ich twórcami.

super belfer na inspiracjach

Po trzecie łączą nas nauczyciele – ich potrzeby, pragnienia i bolączki. Wspólnym mianownikiem wszystkich Inspir@cyjnych wystąpień są realizowane przez nauczycieli oddolne inicjatywy, których wdrożenie czyni szkołę lepszą, a pracę nauczycieli bardziej efektywną i satysfakcjonującą. Mobilna szkoła – przez współpracę z topowymi nauczycielami i koncentrację na tym, co nauczycielom najbliższe, czyli lekcjach – ma ambicje dostarczać najbardziej potrzebne i oczekiwane rozwiązania. Chcemy inspirować, ale też być inspirowani przez wsłuchiwanie się w nauczycielskie głosy.

sala z nauczycielami

Jeśli czują Państwo tak samo, jak Dawid Łasiński, że czegoś Państwu brakowało... aż do teraz – to nie pozostaje nic innego, jak tylko włączyć się do społeczności Mobilnych nauczycieli TUTAJ!