Motywacji nikt nigdy nie widział. Natomiast bez niej ani rusz. Powszechnie wiadomo, że bez motywacji współpraca z uczniami w szkole jest utrudniona. Dlatego to właśnie ona – motywacja – będzie bohaterką premierowego webinaru w ramach programu Mobilny pedagog szkolny, autorstwa Marty Badowskiej. Jak wzniecić w uczniach iskrę, która w przyszłości rozpali ich do działania i pozwoli ukierunkować się na sukces na miarę ich osobistych możliwości? Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami!

 

Marta Badowska to edukatorka i pedagożka zaangażowana w pracę z uczniami, którym standardowe metody nie przynoszą korzyści. Entuzjastka nowoczesnej edukacji, otwartej na ucznia i jego potrzeby. W Mobilnej szkole jest liderką programu Mobilny pedagog szkolny stworzonego z myślą o pedagogach zaangażowanych w pracę z młodzieżą, którzy szukają rozwiązań wychodzących poza szablon, nowoczesnych i trafiających w punkt.
 

webinar chce czyli moge

 
Premierowy webinar pt. „Chcę, czyli mogę. Poszukiwanie motoru do działania” odbędzie się w najbliższy czwartek, 15 kwietnia o godz. 18.00. Główna idea webinaru opiera się na teorii, która zakłada, że każdy uczeń ma swoje mocne strony, co stanowi punkt wyjścia do dalszych działań. Pokazane zostaną gotowe, sprawdzone sposoby pracy służące m.in. wzbudzaniu w uczniach autorefleksji i wiary we własne możliwości. Będzie to też miejsce na wymianę doświadczeń i spostrzeżeń oraz dyskusję o tym, czy samo określenie celu wystarczy jako motywator do pracy.

Jednym z trudniejszych momentów pojawiających się w pracy każdego nauczyciela jest deficyt motywacji jego podopiecznych. Problem z zachęceniem uczniów do pracy jest powszechny i nie jest specyfiką tylko polskiej szkoły. Wielu nauczycieli narzeka na to, że pomimo stosowania kreatywnych metod i form pracy, problem nasila się coraz wyraźniej. W obecnym modelu kształcenia nie ma wielu uczniów, którzy czerpią satysfakcję z samego procesu zdobywania wiedzy. Wynika to nie tylko z tego, że podstawa programowa jest przeładowana, a uczniowie przemęczeni. Zmieniające się warunki życia, wszechobecne technologie i wiedza na każdy temat dostępna bez wysiłku powodują konieczność zmodyfikowania nie tylko metod, ale samego spojrzenia na ucznia. Dlatego ważniejsze od poznawania coraz to nowszych i wymyślniejszych narzędzi do pracy staje się wzmacnianie najważniejszych, a zarazem elementarnych kompetencji nauczyciela. Już teraz badacze i praktycy mówią jednym głosem – osobowość nauczyciela i konkretne, sprawdzone sposoby są kluczem do sukcesu. Serdecznie zapraszam na spotkanie, na którym wspólnie zastanowimy się, jak „wzniecić iskrę motywacji” w uczniach i jak sprawić, żeby najpierw uwierzyli nam, a następnie, żeby uwierzyli w siebie – mówi Marta Badowska, autorka programu Mobilny pedagog szkolny.
 

baner webinary

 
Szczegóły spotkania znajdą Państwo TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TU.

Zapraszamy również na kolejne webinary w ramach programu Mobilny pedagog szkolny. W kwietniu odbędzie się spotkanie „Lepszy profil: odkrywam swoje mocne strony” (22.04, godz. 18.00), a w maju – „Tolerancja. Inny człowiek w świecie” (7.05, godz. 18.00).
 

Zapraszamy do Mobilnej szkoły i udziału w webinarach, które topowi belfrzy poprowadzą dla Państwa w tym tygodniu:

Poniedziałek, 12.04, godz. 17.00„Lekcja JĘZYKA POLSKIEGO w pigułce: Od Krasickiego do Młynarskiego. Jacy jesteśmy?” – prowadzi Jarosław Basaj. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TU.

Poniedziałek, 12.04, godz. 19.00 – „Lekcja ETYKI I FILOZOFII w pigułce: Istnienie i natura Absolutu. Teizm, ateizm, deizm, panteizm, agnostycyzm i inne. O co w ogóle chodzi?” – prowadzi Przemek Staroń. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TU.

Wtorek, 13.04, godz. 18.00– „Lekcja HISTORII w pigułce: Kultura europejska XI–XIII w.” – prowadzi Agnieszka Jankowiak-Maik. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TU.

Środa, 14.04, godz. 17.00„Lekcja EDUKACJI DLA BEZPIECZEŃSTWA w pigułce: Nagłe zatrzymanie krążenia u osoby dorosłej. Zastosowanie AED” – prowadzi Marcin Wiechetek. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TU.

Środa, 14.04, godz. 19.00„Lekcja MUZYKI w pigułce: Sztuka z potrzeby tworzenia” – prowadzi Marcin Lemiszewski. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TU.

Czwartek, 15.04, godz. 18.00 „Chcę, czyli mogę. Poszukiwanie motoru do działania” – webinar dla pedagogów szkolnych prowadzi Marta Badowska. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TU.

Piątek, 16.04, godz. 18.00„LEKCJA WYCHOWAWCZA w pigułce: Jak przekuć porażki w sukces, czyli nie cel, a droga” – prowadzi Marta Młyńska. Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ. Bezpośredni link do spotkania znajduje się TU.

 
Więcej informacji o programach Mobilnej szkoły i kolejnych webinarach z przedmiotów humanistyczno-artystycznych oraz przedmiotów matematyczno-przyrodniczych znajdą Państwo na TEJ stronie. Plan spotkań w ramach Mobilnej szkoły jest tam na bieżąco aktualizowany. Serdecznie zapraszamy!