Kompetencje cyfrowe są ważną umiejętnością każdego nauczyciela, niezależnie od tego, czy uczy zdalnie czy stacjonarnie. Gdy wydają się one trudne do opanowania, z pomocą przychodzą proste narzędzia TIK, które wspierają nauczycieli w korzystaniu z wszelkich dobrodziejstw współczesnej technologii.

 

Pytanie o to, jak zaktywizować uczniów i sprawić, by chciało im się chcieć, wciąż jest aktualne. Zarówno w klasie, jak i przed monitorem komputera motywowanie uczniów do aktywnej pracy na lekcji jest dużym wyzwaniem. Dlatego zachęcamy, by współczesny nauczyciel regularnie poszerzał swoją wiedzę i umiejętności poruszania się w dziedzinie technologii i komunikacji (TIK).

Już w środę 12 stycznia zapraszamy Państwa na webinar na żywo pt.: „Przydatne narzędzia TIK” w ramach programu Szkoła z innowacją pedagogiczną Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Podczas spotkania prowadzący Tomasz Rojek – trener wspomagania oświaty, instruktor wykorzystania internetu i narzędzi cyfrowych w biznesie i edukacji – przybliży kilka prostych narzędzi, takich jak: Jamboard, Mentimeter, Padlet oraz omówi ich praktyczne zastosowanie podczas lekcji. Jeżeli powyższe nazwy brzmią tajemniczo, to tym bardziej warto zachęcamy Państwa do udziału w spotkaniu, które odbędzie się na platformie Mobilna szkoła.

baner webinar

 
Na spotkanie zapraszamy wszystkich nauczycieli, terapeutów i pedagogów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dzięki udziałowi w webinarze dowiedzą się Państwo, jak wykorzystywać narzędzia TIK w szkole, jak zachęcić uczniów do działań edukacyjnych w obszarze TIK, jak obsługiwać wybrane platformy oraz aplikacje webowe i jak wzbogacać swój warsztat pracy o nowoczesne technologie. Ponadto za uczestnictwo w webinarze mogą Państwo otrzymać zaświadczenie.

Szczegóły spotkania znajdują się TUTAJ.

Zachęcamy również do zapoznania się ze szczegółami programu Szkoła z innowacją pedagogiczną Polskiego Towarzystwa Dysleksji, odtwarzania nagrań z webinarów: „Canva dla nauczycieli” i „Kluby Ortograffiti jako przykład dobrej praktyki” oraz udziału w kolejnych planowanych spotkaniach, które będą odbywały się na platformie Mobilna szkoła.

Serdecznie zapraszamy!