Jeżeli już teraz obawiają się Państwo o to, jak poradzić sobie we wrześniu z uczniami niemówiącymi po polsku lub będącymi w trakcie nauki języka, to przygotowaliśmy dla Państwa coś specjalnego – spotkanie z Łukaszem Szeligą, który przybliży skuteczne metody pracy z uczniami z doświadczeniem migracji.

 

Szacuje się, że we wrześniu 2022 do polskich szkół pójdzie nawet 150 tys. uczniów z Ukrainy. Jeżeli chcą Państwo lepiej przygotować na te zmiany i posłuchać rad edukatora doświadczonego w pracy z uczniami, którzy nie pochodzą z Polski, to zapraszamy na webinar Łukasza Szeligi na temat sprawnego zarządzania lekcją w klasie wielokulturowej.

baner webinary

Czy w ostatnich tygodniach dołączyły do Państwa klasy dzieci lub młodzież z Ukrainy? Czy mają Państwo w swojej klasie uczennice i uczniów z doświadczeniem migracji? Czy wydarzenia ze świata i zmiany, jakie zachodzą obecnie w szkole, sprawiają, że odczuwają Państwo zmęczenie, niepokój i przytłoczenie informacjami?

Jeżeli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedzieli Państwo „tak”, to mamy dobrą wiadomość. Już dziś 23 maja o godz. 18.00 odbędzie się niezwykle ważny webinar pt. „Praca z uczniem z doświadczeniem migracji. Co zrobić teraz, by przygotować się na wrzesień?”, który poprowadzi Łukasz Szeliga – tutor, nauczyciel i edukator, a także specjalista ds. komunikacji, który interdyscyplinarne wykształcenie przekłada na praktykę.

Podczas spotkania, na które zapraszamy nauczycielki i nauczycieli szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, prowadzący podzieli się swoimi sposobami na efektywną komunikację i zarządzanie zróżnicowaną językowo oraz kulturowo grupą, które sam wypracował, nauczając języka polskiego jako obcego.

Warto przygotować się już dziś, by wakacyjnego wypoczynku nie zakłócały myśli pełne niepokoju. To dobry czas, aby zadbać o siebie, zregenerować siły i z nową energią oraz solidnym przygotowaniem powrócić po wakacjach do pracy w szkole. Jeżeli chcą zatem Państwo ułatwić sobie wyzwanie, które stanie przed większością nauczycielek i nauczycieli w całej Polsce pierwszego września 2022 r., to nie może Państwa zabraknąć na tym spotkaniu!

Na webinar można zapisać się przez kliknięcie w powyższy baner lub na platformie Mobilna szkoła po wcześniejszym zalogowaniu się na konto Operon. Serdecznie zapraszamy! Nie może Państwa zabraknąć.